KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Odchod viceprezidenta Pence ze zápasu amerického fotbalu může stát Američany až 5,5 milionu korun

Víkendové gesto Trumpova prvního muže se daňovým poplatníkům zřejmě pěkně prodraží. Výlet amerického viceprezidenta Mikea Pence, který v neděli navštívil zápas amerického fotbalu, aby z něj po protestních gestech hráčů ihned odešel, totiž může vyjít až na 250 000 amerických dolarů (zhruba 5,5 milionu českých korun), jak spočítala televize CNN.

...

Demonstrativní odchod viceprezidenta Mikea Pence z posledního utkání amerického fotbalu má mediální dohru. 

Odchod za statisíce dolarů

Ačkoli kontroverzní projevy hráčů na hřišti mohou být bezpochyby tématem k veřejné diskuzi. Je rovněž otázkou, jaká je přiměřená reakce ze strany Trumpa a jeho viceprezidenta.

Pence totiž na zápas svého oblíbeného týmu Indianapolis Colts do státu Indiana přiletěl z Las Vegas, aby následně po odchodu ihned opět letěl do Los Angeles. Americká televizní stanice CNN odhadla cenu doby použití letadla a dalších nákladů Penceova výletu na čtvrt milionu dolarů.

Viceprezident se v Las Vegas účastnil piet za oběti nedávného střeleckého masakru. Návštěvu zápasu měl dlouhodobě naplánovanou, jeho krátká účast a především pravděpodobně vysoká cena výletu však vzbuzuje kontroverzi.

Bílý dům na dotaz CNN, zda částka odpovídá, zatím nereagoval.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek