KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Odhaleno: Toto je nejinspirativnější osobnost roku 2016

Žena, která zachránila umírajícího dvouletého chlapečka, který byl vyhnán ze své komunity jako „dítě čarodějnice“, byla vyznamenána a uvedena na prvním místě mezinárodního seznamu nejinspirativnějších lidí letošního roku.

...

Anja Ringgrenová Lovénová, dánská pečovatelka, která v únoru adoptovala mladého nigerijského chlapce, předběhla v 100místném seznamu, který byl sestaven německým magazínem OOOM, papeže Františka, Baracka Obamu či Dalajlámu.

Fotografie Lovénové, jak podává malému chlapci jménem Hope vodu, rychle obletěla celý svět a upozornila na práci, kterou Lovénová odváděla při pomoci sirotkům v Nigérii.

Než chlapce Lovénová se svým manželem Davidem zachránili, byl Hope vyhnán svou rodinou na základě venkovské pověry, což ho donutilo žít na ulici, kde onemocněl několika chorobami, například hlísty.

Když Lovénová vzpomínala na celý zážitek, řekla: „Byl velký jako nemluvně, celou mě zamrazilo. Sama jsem se stala matkou 20 měsíců předtím, a když jsem ho viděla, pomyslela jsem na svého syna. V ten moment mi bylo hned jasné, že budu ze všech svých sil bojovat za to, aby přežil.“

„Anja Ringgrenová Lovénová je světlem naděje a nejinspirativnější osobnost roku 2016,“ řekl Georg Kindel, šéfredaktor magazínu OOOM předsedající porotě, která seznam sestavovala. „Když viděla hladovějící dítě, zachovala se jako lidská bytost a stala se inspirací milionům lidí. Její trvalé úsilí při pomáhání opuštěným dětem v Nigérii nám dává naději a vybízí nás k následování jejího příkladu.“

Jméno odcházejícího prezidenta Baracka Obamy se nachází na druhém místě seznamu. Porota řekla, že představoval „mír, toleranci a svobodu“ a že i přes chyby, kterých se ve své funkci dopustil, například v otázkách Guantánama, Sýrie či Iráku, „nám bude stejně chybět“.

Jako třetí byla jmenována herečka a filantropka Charlize Theron, a to hlavně díky „obrovské angažovanosti“ v boji s AIDS (HIV) v její rodné Jihoafrické republice.

Na čtvrtém místě se umístil papež František. Porota uvedla, že jeho „pokorné“ vedení změnilo katolickou církev k lepšímu.

Páté místo patří herci Leonardu diCapriovi jako výsledek jeho práce v boji proti klimatickým změnám, která letos vyvrcholila filmem Je s námi konec?.

Magazín OOOM je vydáván v Německu, Rakousku, ve Švýcarsku a také zdarma online. Úplný seznam najdete na jeho webových stránkách.


Autor: VoZ

Zdroj: Independent

Foto: Facebook

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek