KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Online petice vyzývá J.K.Rowlingovou k tomu, aby u sebe ubytovala 18 neprověřených uprchlíků

Britská spisovatelka J.K.Rowlingová doposud nezareagovala na obrovskou kampaň uživatelů Twitteru, kteří slíbili, že koupí letenky uprchlíkům, kteří by mohli být ubytováni v nemovitostech patřících slavné spisovatelce. Na základě této kampaně vznikla na stránce Change.org i online petice, která zastánkyni otevřených hranic a lidských práv vyzývá k ubytování 18 neprověřených uprchlíků. Petici již podepsaly desetitisíce lidí.

...

Rowlingová často vyjadřuje solidaritu s uprchlíky, nic pro to ale nedělá

Britská spisovatelka vždy na Twitteru dávala jasně najevo svou solidaritu s uprchlíky ze Středního východu. Rowlingová je známou zastánkyní otevřených hranic a často uvádí, že má Evropa povinnost přijmout všechny uprchlíky z této oblasti.

Každý, kdo reprezentuje jiný názor než ona, se stává terčem jejích výčitek. Spisovatelka však není sama, kdo něco takového dělá. Mnoho dalších multimilionářů i miliardářů hojně vyjadřuje tento druh solidarity, ale to je povětšinou všechno. 

Vzhledem k tomu, že je spisovatelka v řadách těchto lidí značně vzdálených realitě plné znásilnění, vražd a ničení, které sebou mnoho uprchlíků přináší, v bezpečí, měla by podle mnoha názorů (aspoň těch, které směrem k její osobě vysílají uživatelé sociálních sítí) ukázat skutečnou solidaritu.

Petice už získala tisíce podpisů

Spisovatelka má ve svých sídlech ve Velké Británii údajně celkem 18 prázdných ložnic a snadno by tak podle všeho mohla ubytovat stejný počet uprchlíků nemluvě o volném prostoru na jejích pozemcích, kde by mohlo stát přístřeší či stany pro další uprchlíky.

Petice, stejně jako kampaň na nákup letenek, získala na internetu neuvěřitelnou podporu. Už včera bylo na jejím kontě krátce po zveřejnění přes 20 000 podpisů, nyní se počet blíží 30 tisícům a jejich počet se nadále zvyšuje. Mnoho lidí, kteří petici podepsali, zanechalo u svého podpisu i poznámku ohledně toho, proč se pod petici podepsalo.

„Pokud J.K.Rowlingová nepodporuje své vlastní názory a nehodlá jít příkladem, jak bychom něco takového měli dělat i my ostatní?“ napsal jeden ze signatářů petice.Je velmi sprosté, že tak Rowlingová ještě neučinila. Podepsal jsem petici a budu jedním z uprchlíků bydlících v pokoji vedle toho jejího,“ uvedl na Twitteru jeden z uživatelů.

„No tak J.K.Rowlingová, udělejte se svými penězi to, co říkají vaše ústa,“ vzkázal spisovatelce Raheem Kassam.

Rowlingová dosud nabídky na zaplacení letenek pro své nové hosty nepřijala a ani na poskytnutí svých volných pokojů uprchlíkům, za jejichž práva na Twitteru často bojuje, doposud nijak nereagovala.


Autor: ElS

Zdroj: Milo

Foto: Change.org

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (2 příspěvků)

Komentáře (2)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
"Příklad - nejlepší řečník!" Staré české přísloví
Kolik jich už ubytoval Kocáb ve své vile nad Trojou?