KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Orbán: „Postoj Maďarska vůči imigraci hájí hodnoty evropské civilizace.“

Maďarský pravicový premiér Viktor Orbán, který je odpovědný za stavbu plotu podél maďarské hranice se Srbskem, nadále brání svou kontroverzní politiku, především vůči EU a jejímu nátlaku na přijetí povinných imigračních kvót. Podle jeho názoru je přístup Maďarska k migrační krizi jednoznačnou obranou evropských hodnot a země na něm proto nebude nic měnit.

...

Premiér vnímá influx migrantů do Evropy jako hrozbu

Orbán uvedl, že Maďarsko zpřísňuje své pohraniční kontroly ze stejného důvodu, z jakého otevřelo své hranice s Rakouskem v roce 1989, aby mohli Němci utéci před komunistickým útlakem. „V roce 1989 jsme bojovali za svobodu Evropy a teď ji chceme chránit nadále,“ uvedl maďarský premiér. „Slibuji vám, že Maďarsko bude i v budoucnu vždy na straně evropské svobody,“ dodal.

Maďarský vůdce pronesl tyto poznámky během setkání s předsedou bavorské Křesťansko-sociální unie Horstem Seehoferem u příležitosti 60. výročí maďarské revoluce (1956). Při tomto setkání popsal Orbán pohyb migrantů ze Středního východu do Evropy jako „hrozbu“.

Výsledky referenda chtěl Orbán využít k jednání s Evropskou komisí

Euroskeptický vůdce je dobře znám pro svůj odvážný a neoblomný postoj k imigraci, začátkem tohoto měsíc dokonce uspořádal referendum ohledně přijetí či nepřijetí uprchlických kvót. Referendum bylo sice označeno za neplatné, avšak o názoru národa, který hlasoval proti kvótám, vypovědělo dost.

Proti hlasovalo 92,3 % voličů, pouze 1,4 % maďarských voličů by kvóty přijalo. Zbytek volebních lístků byl znehodnocen. Orbán měl v úmyslu použít výsledek referenda jako nástroj k jednání s předsedou Evropské komise Jeanem Claudem Junckerem.

„Maďarsko hlasovalo za udržení svobody a práva rozhodovat o tom, jak a s kým chceme žít. Rozhodli jsme o tom, že nechceme nechat rozhodovat Brusel,“ řekl tehdy Orbán. „Můžeme být hrdí na to, že byl maďarský lid prvním, který měl právo vyjádřit svůj názor vůči bruselské politice,“ dodal premiér.


Autor: ElS

Zdroj: Express

Foto: Wikimedia

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek