KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Otec Brita zatčeného v dubajském baru apeluje na britské turisty, aby do této destinace nejezdili

Rodiče mladého Brita, který byl zatčen v Dubaji za to, že se v jednom z místních barů omylem dotkl muže arabského původu, promluvili o svém strachu, zatímco jejich syn čelí dlouhodobému vězení. Jamie Harron (27) měl být v neděli zatčen na 30 dní poté, co se objevil u soudu, zatímco se na předchozí líčení nedostavil, protože jeho datum bylo změněno na poslední chvíli. Jeho otec nyní apeluje na britské turisty, aby do této destinace vůbec nejezdili. 

...

Podle Jamieho otce britské ministerstvo zahraničí dostatečně neinformuje turisty o rizicích

Jamiemu stále hrozí až tři roky vězení za to, že byl obviněn z neslušného chování na veřejnosti. Když se mladý Brit ze skotského Stirlingu rozmluvil o svém utrpení, řekl, že je „finančně i emocionálně zničen.“

Jeho matka Patricia a otec Graham uvedli, že kvůli obavám o svého syna nemohou ani spát. „Nemůžeme uvěřit tomu, že tato noční můra trvá už tři měsíce. Jamie je hodný chlapec. Nikdy s ním nebyly žádné problémy,“ řekl Graham.

„Jsme velice pospolitá rodina a trápí nás představa, že Jamie stráví ve vězení tři večery, natož pak tři roky,“ uvedli zdrcení rodiče. Krom toho, že mladému elektrikáři hrozí odnětí svobody na několik let, je na tom špatně i finančně. Během trestního řízení přišel o práci a za náklady utratil všechny své úspory.

Jamieho otec rovněž zkritizoval britské ministerstvo zahraničí za to, že podporuje Dubaj jako dovolenkové místo pro britské turisty, aniž by se zmiňovalo o rizicích, kterým mohou návštěvníci čelit.

„Lidé musí přestat navštěvovat tuto zemi,“ řekl Jamieho otec. „Jelikož byl Jamie zatčen, začal jsem se tím více zabývat a zjistil jsem, že je to daleko častější jev, než si lidé myslí,“ dodal Graham. „Celá ta záležitost je jedna velká noční můra a já vůbec nevím, kdy to skončí,“ uvedl otec britského turisty.


Jamie, který byl v Dubaji už poněkolikáté, tentokrát za svou návštěvu zaplatil vysokou cenu

Harron byl zatčen i za pití alkoholu, což je v Dubaji častý důvod pro zatýkání zahraničních turistů

K nešťastnému a navíc nezamýšlenému incidentu došlo v populárním baru v dubajské čtvrti Tecom. Harron a jeho přítel si koupili první drink a chtěli s ním projít kolem lidí postávajících u baru. Jamie se bál, aby pití nerozlil, a tak se rukou dotkl postávajícího muže z Jordánska. Jednalo se pouze o letmý a nezáměrný dotyk na bok, muže to však rozčílilo.

I když se dotčený Jordánec hned neohradil, později se venku objevila policie. Ta Harrona požádala, aby se dotyčnému omluvil, což ihned bez zaváhání udělal. Jenže to „poškozenému“ muži nestačilo a požádal, aby policie Jamieho zatkla. Po několika dnech ve vězení Al Barsha, kde Jamiemu nebylo dovoleno se umýt nebo si vyčistit zuby, mu prokurátoři sdělili, že je obviněn z pití alkoholu a z „neslušného chování na veřejnosti.“ Když byl Jamie propuštěn, byl mu zabaven pas.

Právě za pití alkoholu bývá mnoho turistů v Dubaji zatýkáno, i když je zde plno barů, které alkoholické nápoje legálně nabízejí. O protichůdném zákonu však návštěvníci mnohdy nemají ani ponětí.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek