KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Otočka o 180°: Merkelová chce v Německu zakázat nošení burky

Angela Merkelová vyzvala k celostátnímu zákazu burky, přičemž prohlásila, že v Německu „celoobličejový závoj není vhodný“.

...

K překvapivému návrhu, který jde zcela proti dosavadním kancléřčiným názorům ohledně soužití Němců s muslimy, došlo na stranické konferenci CDU. Kancléřka svým konzervativcům řekla, že burka by měla být „nezákonná všude, kde je to legálně možné“.

Návrh Merkelové přichází krátce poté, co dvaašedesátiletá politička zdůraznila své odhodlání udělat vše proto, aby se masivní uprchlická krize z loňského roku již neopakovala. Kancléřka také před dvěma týdny prohlásila, že se příští rok ve volbách pokusí zůstat v čele své strany a ucházet se opět o místo v čele Německa.

Merkelová svůj souhlas a podporu celostátnímu zákazu islámských závojů zahalujících celý obličej vyjádřila během proslovu ke svým spolustraníkům, kterým se mimo jiné snažila vysvětlit, proč by se i počtvrté měla v roce 2017 stát německou kancléřkou.


Německo minulý rok přivítalo 890 000 žadatelů o azyl. Největší vlna do země dorazila v druhé polovině roku poté, co se Merkelová v září 2015 rozhodla otevřít hranice migrantům uvězněným v Maďarsku.

Tímto krokem rozpoutala masivní influx imigrantů nejen do Německa, ale i do dalších států západní Evropy. Pro tuto svou imigrační politiku a její dopady včetně vzestupu krajní pravice je dodnes silně kritizována.

Kancléřka letos přiznala, že politika otevřených dveří byla chyboua kdyby mohla, vrátila by čas. Během kongresu CDU v západoněmeckém Essenu také Merkelová svým spolustraníkům řekla: „Situace, k jaké došlo na konci léta 2015 se už nemůže, neměla by a nesmí opakovat. To byl a je náš i můj politický cíl.“


Autor: ToD

Zdroj: DailyMail

politika, německo, uprchlická krize, burka, zákaz, merkelová

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek