KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Oxfordský profesor vyučující islámská studia obviněn ze znásilnění. Vinu ovšem popírá

Dvě ženy obvinily profesora z univerzity v Oxfordu ze znásilnění. Muž, který vyučuje islámská studia, vinu popírá.

...

55letý Tariq Ramadan patří mezi uznávané kapacity v oboru islámských studií. V listopadu loňského roku však musel opustit svou mateřskou univerzitu v Oxfordu kvůli obvinění ze znásilnění.  

Ramadana nyní zatkla francouzská policie, která obvinění vyšetřuje. Profesor jakoukoli vinu popírá a podal proti nařčení oficiální stížnost. První z žen, která vznesla obvinění, je 41letá Henda Ayari, kterou měl Ramadan znásilnit v roce 2012 na pařížské konferenci. Ayari přišla s obviněním již v říjnu loňského roku v době bujícího hnutí MeToo, kdy ženy začaly ve velkém obviňovat muže ze sexuálních napadení.

Ayari však na rozdíl od mnoha žen podala i trestní oznámení s tím, že dříve měla strach se proti známému profesorovi ozvat. Žena rovněž tvrdí, že Ramadan opakovaně vyhrožoval jejím dětem, aby donutil jejich matku obvinění stáhnout. „Chytil mě pod krkem tak silně, že jsem myslela, že zemřu,“ popsala jednu z konfrontací.


Matku tří dětí Hendu Ayari měl profesor znásilnit v roce 2012.

Druhá žena, která vznesla obvinění, nechce být jmenována. Má se však jednat o tělesně postiženou, kterou měl Ramanan znásilnit v roce 2009 ve francouzském Lyonu.

Ramadan i toto obvinění popřel, stejně jako popřel nařknutí ze sexuálního zneužívání mladých dívek v 80. a 90. letech ve Švýcarsku. Nařčení opakovaně označuje za útok svých nepřátel.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek