KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Pacientka zemřela poté, co brazilský starosta použil poslední kyslíkovou bombu z nemocnice k čepování piva

Starosta Luiziany v jižní Brazílii byl obviněn z vraždy poté, co vzal z místní nemocnice poslední lahev kyslíku, kterou použil k čepování piva na soukromé silvestrovské párty. Jenže tu stejnou noc zemřela při převozu do sousední nemocnice pacientka, která právě tento kyslík potřebovala k přežití. 

...

Starosta byl suspendován, nyní stane před soudem

Kyslíková bomba, která mohla zachránit pacientce život, byla zvěčněna na fotografiích ze soukromé silvestrovské párty, kde byla využita pro čepování piva ze sudu. Starosta Jose Claudio Pol ji vzal z místní nemocnice a spolu se svojí rodinou jí použil pro své soukromé účely.

Poté, co se objevily fotografie z večírku, byl 58letý starosta suspendován. Nyní bude muset navíc stanout před soudem, protože dle vyšetřování svým jednáním zapříčinil smrt pacientky.

Podle žalobců starosta řekl svým podřízeným, aby vzali kyslíkovou bombu z místního zdravotnického zařízení a přinesli ji k němu domů, kde se shromáždila i jeho rodina, aby nad pivem přivítala příchod Nového roku.


Obviněný starosta Jose Claudio Pol. Foto: Daily Mail

Zloděj kyslíku obviněn ze zabití a zneužití veřejného majetku

O několik hodin později byla do tohoto zdravotnického zařízení přivezena žena s podezřením na infarkt. Její stav se ale zhoršil a lékaři rozhodli o tom, že by měla být převezena do větší nemocnice s lepším vybavením ve vedlejším městě vzdáleném 30 kilometrů. Jelikož však nebyla k dispozici přenosná kyslíková bomba, žena musela být převezena bez ní.

Při převozu do druhé nemocnice ovšem prodělala další infarkt a následující den na jeho následky zemřela. Případ se odehrál už v roce 2013, starosta byl však obviněn až nyní, a to ze zabití a zneužití veřejného majetku pro osobní potřebu.

Ze stejného trestného činu byli obviněni i další dva lidé, kteří pomohli starostovi kyslíkovou bombu ze zdravotního střediska odvézt a dopravit ji do jeho domu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek