KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Pád letadla na Sinaji: Ruský Airbus se zlomil ve vzduchu

Ruské dopravní letadlo, které havarovalo v Egyptě na Sinajském poloostrově, se podle ruských představitelů rozlomilo ve vzduchu. Při havárii zemřelo všech 224 lidí na palubě, podle vyšetřovatelů je brzy na závěry o příčině sobotní nehody. 
...

Ke zničení letadla se hlásí džihádistická skupina, vyšetřovatelé to však zamítli

Viktor Sorošenko, šéf výboru ruského mezinárodního letectví, uvedl, že úlomky letadla byly nalezeny v okolí 20 kilometrů čtverečních v oblasti Sinaje. Nalezeno bylo i 163 těl cestujících. Aleksandr Neradko, hlava ruské Letecké transportní agentury uvedl, že "všechny známky svědčí o tom, že se letadlo "rozpadlo ve vzduchu ve vysoké nadmořské výše".

Džihádistiké skupiny na Sinaji, které jsou loajální k Islámskému státu, tvrdí, že to ony stojí za pádem letu KGL 9268. Vyšetřovatelé však potvrdili, že letadlo nebylo možné sestřelit ve výšce 9,5 kilometru zbraněmi, které militanti vlastní. Ruský ministr dopravy Maksim Sokolov uvedl, že není žádný důkaz o tom, že by bylo letadlo cílem Islámského státu a neexistují žádné fotografické či jiné důkazy.

Řada leteckých společností zrušila své lety přes Sinaj

Rusko nyní truchlí za své občany, kteří letěli z dovolené. Řada významných leteckých společností, jako Emirates, Air France, Lufthansa a další, se rozhodla, že nebude létat přes Sinajský poloostrov, dokud nebude známo více informací o sobotní nehodě.

Letadlo, které vzletělo z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch a mělo namířeno do ruského Petrohradu, havarovalo v sobotu krátce po startu. K egyptským vyšetřovatelům se nyní přidali i vyšetřovatelé z Ruska a Francie. Jeden nejmenovaný vyšetřovatel uvedl, že letadlo se nejspíš zlomilo na dvě části, přičemž jedna část shořela a druhá narazila do skály. 

Černé skříňky z letadla už byly nalezeny a poslány na analýzu. Egyptský ministr civilního letectví Hossam Kamal uvedl, že na palubě letadla nebyly žádné známky problémů, v rozporu s dřívějšími zprávami o tom, že pilot požádal o nouzové přistání. Vdova po pilotovi však uvedla, že si stěžoval na špatný technický stav letadla.

V letadle bylo celkem 217 cestujících včetně 25 dětí a  k tomu 7 členů posádky. Většina cestujících byla z Ruska, ale nejméně tři cestující byli z Ukrajiny a jeden z Běloruska. První těla obětí byla do Petrohradu převezena už dnes. 

Autor: ElS

Zdroj: BB

Foto: Wikimedia

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek