KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Pákistánka chtěla zavraždit svého muže, místo toho zabila 15 členů rodiny

Žena z Pákistánu byla zatčena poté, co se pokusila zavraždit svého manžela. Jenže místo toho otráveným mlékem zabila 15 příbuzných, zatímco její manžel zůstal naživu. Na pokusu o vraždu se údajně podílel i její milenec. 

...

Otráveno bylo celkem 27 členů rodiny, 12 přeživších zůstává v nemocnici

Aasia Bibiová (21) byla v září donucena k sňatku s Amjadem Akramem proti své vůli. Dva měsíce po uzavření tohoto nešťastného manželství se Aaisa, která byla údajně zamilovaná do jiného muže, rozhodla, že svého manžel zabije. Dne 24. října proto dala jed do sklenice s mlékem, které bylo určeno pro jejího 25letého chotě.

Jenže poté, co Amjad odmítl mléko vypít, jej jeho matka použila k výrobě lasí - populárního tradičního jogurtového nápoje. Nápoj byl následně naservírován 27 členům rodiny, kteří po jeho vypití začali vykazovat známky otravy.


Na snímku je přikryta jedna z 15 obětí. Dalších 12 otrávených zůstává v nemocnici

Celkem 15 rodinných členů následně kvůli těžké intoxikaci zemřelo v nemocnici, zatímco dalších 12 je stále v kritickém stavu. K incidentu došlo v Daulat Pauru v okrese Muzaffargarh  v jihozápadní provincii Pádžab v Pákistánu, média o něm poprvé informovala v neděli.

Policejní důstojník z Muzaffargarhu k incidentu uvedl: „Aasie byla donucena ke sňatku s Amjadem proti její vůli. Nebyla šťastná a tak se po několika dnech strávených v manželství vrátila do domu svých rodičů. Ti ji ale násilím poslali zpět k jejímu manželovi. Aaisa proto připravila spiknutí, aby se pomstila za manželství proti její vůli i za to, že nemůže být se svým údajným milencem Shahidem Lasharim.“


Aaisa se svým milencem u soudu za doprovodu policie

Žena svou vinu popřela

„Jenže vražda se nevydařila tak, jak Aasia zamýšlela, protože její manžel odmítl sklenici otráveného mléka vypít. Místo toho jej její tchýně použila k výrobě lasí,“ dodal policista. Nešťastná vražednice zpočátku tvrdila, že do mléka upadla ještěrka a otrávila jej. „Ve vazbě pak přiznala svůj úmysl,“ řekli vyšetřovatelé.

Policie zatkla i údajného milence mladé ženy, stejně jako její tetu kvůli podezření, že se na spiknutí podíleli. Aaisa později veškerá obvinění popřela: „Shahid mi řekl, abych ten nápoj otrávila, ale neudělala jsem to. Požádal mě, abych si jej vzala, ale to jsem odmítla.“

I když Pákistán nedávno reformoval své zákony, které by měly zabránit sňatkům z donucení, tato praxe je v zemi stále běžná. Existuje jen minimum právních prostředků, které by ženy před sňatkem s nechtěným partnerem ochránily. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek