KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Palestina se od dubna zapojí do struktury Mezinárodního trestního soudu

Generální tajemník Organizace spojených národů (OSN) Ban Ki-moon oznámil, že se Palestina 1. dubna stane součástí struktury Mezinárodního trestního soudu. OSN to uvedlo na svých stránkách.
...

Tento krok umožní Palestincům pokračovat v obvinění Izraele z válečných zločinů. Palestinská samospráva podala v pátek podklady pro přístup k 20 mezinárodním úmluvám a smlouvám, které umožňují přístup Palestiny k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Ban Ki-moon řekl, že statut Palestiny vstoupí v platnost 1. dubna 2015. Tento krok Palestiny přitáhl hrozbu odvety ze strany Izraele, který již zmrazil převod smlouvy o zemním plynu za 100 milionů EUR. Byla to odveta za iniciativu palestinského prezidenta Abu Manzena. Situace bude překážkou pro USA, které se pokoušelo vyjednat izraelsko-palestinský mír.

Před časem na krok Palestiny reagoval izraelský premiér Benjamin Netanjahu, který vyzval Mezinárodní trestní soud, aby palestinskou žádost o začlenění Palestiny do své jurisdikce nepřijal, protože podle něj zájem nepochází od státu, ale od teroristů. Zapojení Palestiny do struktury Mezinárodního trestního soudu bude znamenat, že soud bude moci posuzovat zločiny spáchané na území Palestiny, včetně Pásma Gazy.

Autor: Jad, Ansa

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek