KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Papež František obdržel zakázkové Lamborghini, nechat si jej neplánuje

Papež sice od proslulého italského výrobce supersportů obdržel poslední model Huracan, který je navíc vyvedený v jeho papežských barvách, ale řídit jej zřejmě nebude.

...

Hlava katolické církve místo toho plánuje svůj nový vůz vyvedený v papežské bílé barvě se zlatými pruhy vydražit a získané peníze věnovat charitě.

František obdržel vůz ve středu ráno během ceremonie ve Vatikánu.

Automobil posvětil, podepsal se na jeho kapotu a ihned jej předal aukčnímu dobu Sotheby´s, který jej jeho jménem vydraží.


Foto: Osservatore Romano/AFP

Očekává se, že výjimečný sportovní vůz se v rámci aukce vydraží za mnohem víc, než byla jeho pořizovací cena, jež se pohybuje kolem 5,1 milionu korun.

Peníze poputují na pomoc odsunutým křesťanům v Iráku, obětem pašování a prostituce a v neposlední řadě také italským charitativním organizacím pracujícím v afrických zemích.

V loňském roce papež, podobně jako nyní, poslal do aukce automobily, které používal během své cesty do Polska. Výtěžek tehdy putoval na pomoc syrským uprchlíkům.

A v roce 2014 obdobně prodal motocykl Harley-Davidson, který mu byl darován (společně se sladěnou koženou bundou) za účelem pomoci středisku pro bezdomovce v Římě.


Foto: Osservatore Romano/AFP

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek