KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Papež František odsoudil šíření falešných zpráv. Přirovnal jejich šiřitele k biblickému hadovi

Papež se k situaci ohledně tzv. „Fake news“ vyjádřil ve veřejném dopise, kterým chtěl upozornit na problematiku šíření dezinformací.

...

Dezinformace podněcují nenávist

Papež František přirovnal šiřitele a tvůrce falešných zpráv k biblickému hadovi, který napovídal lži Evě, aby si kousla do zakázaného ovoce. Podle hlavního představitele Vatikánu byl právě had prvním strůjcem dezinformací.

Papež šíření podobných zpráv označil za počátek arogance a nenávisti a vyzval uživatele sociálních sítí a novináře, aby tyto zprávy odhalovali a upozorňovali na ně.

Jedná se o první Františkův příspěvek k aktuálnímu tématu dezinformací, které měly výrazně přispět mimo jiné k vítězství Donalda Trumpa v amerických volbách a aktuálně hýbou i českou mediální scénou v rámci prezidentské kampaně.

„Šíření falešných zpráv může sloužit specifickým záměrům, ovlivňovat politická rozhodnutí a sloužit ekonomickým zájmům,“ napsal.

Papež dále vyzval k důraznějšímu vzdělávání ohledně toho, jak zpracovávat a vyhodnocovat informace. Novináře, kteří jsou podle něj ochránci zpravodajství, vyzval k tomu, aby svou práci brali jako důležitou misi. Neměli by se podle něj tolik soustředit na žhavé titulky, ale více zkoumat pravé příčiny konfliktů.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek