KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Papež František: Ženatí muži by se brzy mohli stát katolickými kněžími

Papež František v rozhovoru zveřejněném ve čtvrtek uvedl, že by církev mohla uvažovat o svěcení ženatých mužů, kteří by potenciálně mohli pracovat v odlehlých oblastech, které se potýkají s nedostatkem kněžích. „Musíme o tom začít přemýšlet,“ uvedl papež.

...

František upozornil na to, že ve světě už několik ženatých kněží existuje

Mnozí členové církve jsou toho názoru, že kvůli nedostatku kněžích v odlehlých oblastech by měla být otevřena nová cesta k jejich vysvěcení.

Kromě těch, kteří skládají slib celibátu, by se do církevní služby nově mohli zapojit i starší, ženatí muži s dlouhodobou angažovaností v církvi.

Papež František už v květnu roku 2014 uvedl, že v církvi „existují ženatí kněží“. Měl tím na mysli ženaté anglikánské pastory, kteří vstoupili mezi koptské katolíky nebo kněží z některých východních církví.

Podle bývalého papeže Benedikta XVI je celibát flexibilní záležitostí

Církev, i předchůdce současného papeže Benedikt XVI., již dříve prohlásili, že celibát rozhodně není „neflexibilním církevním dogmatem“ na rozdíl například od vzkříšení Ježíše Krista.

Nicméně papež František uvedl, že nechat zaučované kněží rozhodnout o tom, zda chtějí, nebo nechtějí žít v celibátu, „není řešením“.


Autor: ElS

Zdroj: The Local

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek