KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Papež vyzval věřící, aby si na mších nefotili selfie

Na pravidelném středečním shromáždění v Římě se papež František opřel do biskupů, farářů a poutníků, kteří si rádi při každé příležitosti pořizují snímky mobilními telefony. Oznámil jim, že bohoslužba je časem určeným pro modlitbu a ne vhodná chvíle pro vyndání telefonu s fotoaparátem.

...

S telefony při mši fotí i faráři a biskupové

„V určitém okamžiku mše kněz, který vede liturgii, oznamuje přítomným: „Pozdvihněte svá srdce.“ Neříká: „Pozdvihněte své mobilní telefony a udělejte si snímek,“ pokáral papež přítomné na své týdenní hromadné audienci na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu.

„Považuji za velmi smutné, když sloužím mši tady nebo v bazilice a vidím přitom množství telefonů – a to nejen v rukou věřících, ale i kněží a biskupů. Prosím! Mše není žádná show!

Pro 80letého papeže přitom není svět sociálních médií vůbec cizí. Může se pochlubit, že ho na jeho Twitteru v anglickém jazyce sleduje více než 14 milionů lidí a na Instagramu 5 milionů lidí. Nadšeným mladým poutníkům často pózuje pro selfie.


Foto: Alessandro Bianchi / AFP

Zánik běžné konverzace může vést k válkám

Má však poněkud komplikovaný postoj k mobilním telefonům. Letos v únoru radil mladým lidem, aby si při rodinných oslavách nehráli se svými mobilními telefony a současně varoval, že úbytek a riziko zániku konverzace tváří v tvář může pro společnost znamenat vážné společenské následky včetně válečných konfliktů.

Papež považuje internet, sociální média i textové zprávy za „Boží dar“, ale musí se používat moudře a s mírou. Rovněž se snaží přesvědčit dnešní mládež, aby své chytré telefony vyměnila za kapesní bible.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek