KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Pařížský Vogue bude prvním francouzským magazínem s transsexuální modelkou na obálce

Valentina Sampaiová z Brazílie se stane ozdobou titulní strany březnového vydání pařížského Vogue a zároveň tak bude vůbec první transsexuální modelkou, která se objevila na titulce francouzského časopisu. 

...

Modelka se narodila jako chlapec, Vogue ji nyní označuje za „femme fatal“

Časopis s Valentinou na titulní stránce se na stáncích objeví 23. února, její transsexualita bude zmíněna i v titulku. Francouzské vydání módního časopisu Vogue představí 22letou modelku jako „femme fatale,“ která se však narodila jako chlapec.


Šéfredaktorka časopisu Emanuelle Altová o modelce řekla: „Mimo zjevné fyzické vlastnosti a jiskřivou osobnost Sampaiová ztělesňuje dlouhý a bolestivý boj, během něhož jsou tito lidé vnímáni jako osoby, které stojí mimo zažité genderové škatulky“.

Co se týče světových módních časopisů, Sampaiová není první transsexuální hvězdou, která se na obálkách objevila. V roce 2015 zaujala pozici na titulní straně časopisu Vanity Fair Caitlyn Jenner, která v minulosti jakožto muž reprezentovala USA v desetiboji.


Šéfredaktorka pařížského Vogue doufá v lepší budoucnost transsexuálů

„Vogue podporuje transsexuály. V den, kdy bude na obálce časopisu transsexuální osoba a nebude k tomu třeba žádný titulek ani úvodník na toto téma, bude jasné, že je tento boj vyhrán,“ řekla Altová.

Šéfredaktorka francouzského Vogue rovněž vzdala hold dalším transsexuálním modelkám předcházejícím Sampaiovou nebo Jenner, jakou byla například Lea T., múza návrháře firmy Givenchy Riccarda Tisci. Na obálce časopisu Time se v roce 2014 objevila další transsexuální osobnost, jednalo se o herečku Laverne Cox, která je hvězdou televizního seriálu Orange is The New Black.


Laverne Cox na obálce časopisu Time. Foto: Time/BuzzFeed

Nejen časopisy si vybírají transsexuální modelky a modely jako své tváře. Například kosmetická firma L'Oreal Paris si pro svou globální reklamní kampaň vybrala transsexuální 24letou modelku a herečku Hari Nef.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek