KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Pět příčin, proč jsou národy v pohybu

Jistě nejen já, si kladu tuto otázku. Co se to vlastně doopravdy děje? Jaké jsou příčiny tohoto stěhování národů? Proč právě nyní? Je to samovolný proces, nebo je to řízené? Kdo z toho má užitek?
...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obvyklou floskuli těch, co problém řešit nechtějí, totiž že věci jsou příliš složité, než abychom je mohli pochopit, neřkuli dokonce jakkoli řešit, neuznávám. Naopak se domnívám, že naším úkolem je snažit se problém očistit od balastu a pokusit se vystihnout podstatu. Toto je můj pokus:

Na současné vlně pohybu národů se, myslím, podepisuje synergie vícero vlivů: 1) - Západ destabilizoval celý střední východ svým šířením revolucí, všemi těmi arabskými jary a naivní snahou naroubovat svoje hodnoty, které považuje za universální, někam kde se nemohou uchytit a ani tam o ně nikdo nestojí. Zničili Irák, zničili Libyi, rozložili Sýrii. Lidé tam jsou opravdu v nebezpečí a utíkají. A neutíkají do ostatních muslimských zemí, na tom není zájem ani ze strany uprchlíků, ani ze strany oněch zemí. Utíkají do zemí o kterých vědí, že mají štědrý sociální systém. 2) - Situace využívají muslimské elity ve svém programu šíření Islámu. Správný muslim má povinnost šířit Islám. Slovem i mečem. V 7 století se Islám rozšířil neskutečně rychle. Za pouhých několik dekád se uchytil v polovině Afriky, Asie a kusu Evropy. Mají tu metodiku skvěle propracovanou. 3) - Globalizační elity využívají nastalého chaosu a snaží se rozmělnit Evropské národy, které (správně) chápou jako překážku k vytvoření nadnárodního Evropského superstátu.  Je to součást dlouhodobější agendy. 4) - EU leadeři jsou slabí a všichni „močí“ po větru (s výjimkou Viktora Orbána). Nikdo nemá odvahu nasměrovat vojenské kapacity Evropy k ostraze jižní hranice a nikdo nemá odvahu převzít zodpovědnost za rozhodnutí, vracet uprchlíky zpět do Afriky. Politický systém v Evropě je prostě zkonstruován tak, aby ze systému vyloučil výrazné osobnosti – tedy ty, kteří by byli schopni hrát podle vlastních not a nedržet basu. Výsledkem jsou poslušní mopslíci typu Sobotky.

Afričané vidí naši bezradnost a na cestu se vydávají i ekonomičtí uprchlíci, protože vědí, že se mohou v této době vydávat za válečné uprchlíky. Prostě využívají příležitosti.

5) - Na celé věci (převaděčství) vydělávají mafie ale hlavně lidsko-právní business. "Neziskovky" dostávají od EU dotace na různé programy integrace, dnes již v řádech miliard. A je to kšeft, který nemá konce. Účastníci tohoto businessu přímo lobují za další dovoz dalších lidí, ... dávají jim příručky, co mají a mohou žádat po evropských vládách…  A z těch vlád potom tahají finance na uspokojení těchto požadavků. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tak toto je můj pohled na příčiny krize. Domnívám se, že jde o skutečný zločin, protože výsledkem bude střet a krev. V té souvislosti nechápu pohoršení některých nad symbolickými šibenicemi. V okamžiku, kdy totiž dojde k prvnímu znásilnění, nebo bude prolita první krev, jako důsledek výše popsaných hrátek, zdá se mi přirozené, že se najdou lidé, kteří budou chtít viníky hnát k zodpovědnosti.

Jestli instrumentem výkonu spravedlnosti budou zrovna šibenice, nebo ti co přijdou po nás, budou stále ještě používat jemnější způsoby – to opravdu nevím. Asi bude záležet na hloubce konfliktu a míře barbarství. To že včera nemyslitelné je dnes myslitelné, to můžeme vidět již dnes. A ve válkách starého typu - o zdroje, půdu, území, se rukavice obvykle sundávají. Ti, co se rozhodli na situaci zbohatnout, by s tím měli počítat.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek