KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Petice žádající označení organizace Antifa za teroristickou získala více než 200 tisíc podpisů

Petice vyzývající amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby organizaci Antifa označil za kriminální bez problémů získala 100 tisíc podpisů, které jsou nutné k tomu, aby se k ní vyjádřil Bílý dům.

...

Odstartování petice proběhlo ve čtvrtek 17. srpna a během pouhých tří dní dosáhla stanoveného cíle 100 000 podpisů. V době psaní tohoto textu již má petice přes 230 000 podpisů.

Tvůrci petice mířené proti Antifě využili závazku, který americkým občanům dala Obamova vláda. Ta se zavázala, že do 30 dní odpoví na každou petici, která získá 100 000 podpisu a od roku 2011, kdy byla tato praxe zavedena, takto zareagovala na více než 300 petic, jež nutný počet podpisů získaly.

Organizace Antifa zažívá v důsledku tragických události, které se odehrály v tomto měsíci v Charlottesville, vzestup. Samotná Antifa se považuje za první linii odporu proti bílé nadřazenosti a neonacistickým skupinám.

V poslední době se však organizace stala zhoubou každého, kdo nějakým způsobem veřejně propaguje svobodu slova, nebo má opačné názory než členové organizace. Protesty Antify nejen proti svobodě slova, ale od listopadových prezidentských voleb často také proti podporovatelům Donalda Trumpa ovšem často doprovází násilí, jak je vidět například zde:

Tvůrce petice argumentuje právě tímto, když Antifu obvinil z „násilných akcí v mnoha městech a jejich vlivu na zabití několik policistů napříč Spojenými státy.“

Dodal, že „terorismus je definován jako použití násilí a zastrašování ve snaze dosáhnout svých politických cílů,“ a vyzval Pentagon, aby byl „ve svém konání konzistentní“.

„Stejně jako správně označili ISIS za teroristickou skupinu, musí být za teroristickou skupinu označena i Antifa – na základě zákonů, integrity, morality a bezpečnosti,“ stojí dále v petici.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek