KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Podezřelý „islamista“ zatčen v souvislosti s útokem v Dortmundu

Německá policie zatkla v souvislosti s bombovým útokem na autobus fotbalového týmu Borrusia Dortmund podezřelého muže s „islamistickými vazbami“.

...

Policie uvedla, že jedno ze tří výbušných zařízení obsahovalo kovové proužky a že doposud zkoumala 2 dopisy se zprávou o přihlášení se k úternímu útoku.

Výbuchy jsou vyšetřovány jako teroristický útok, nicméně policie uvádí, že přesný motiv doposud není známý.

Kancléřka Angela Merkelová útok ve středu označila jako „otřesný zločin“ a vzdala úctu fanouškům obou týmů za jejich sjednocení.

Mluvčí německého federálního prokurátora Frauke Koehlerová, uvedla: „Ústředním bodem vyšetřování se stali dva podezřelí z islamistického spektra. Po prohledání bytů obou podezřelých byl jeden z nich zadržen.“

Poloměr výbuchu při útoku dosáhl přibližně vzdálenosti 100 m, a je tedy štěstí, že si nevyžádal více obětí. Koehlerová dále uvedla, že do opěrky hlavy jednoho ze sedadel týmového autobusu se zarazil kus šrapnelu.

Dle jejích slov se také v blízkosti místa výbuchů našly 3 kopie stejného dopisu, které indikovaly, že útočník má vazby na Islámský stát, který se mimo jiné přihlásil také k útoku na vánoční trhy v Berlíně, jež se odehrál v prosinci minulého roku a vyžádal si 12 lidských životů.

Koehlerová sdělila, že v dopise zazněl požadavek na „stažení stíhacích letounů Tornado ze Sýrie a uzavření letecké základny Ramstein“. Text je v současnosti analyzován, aby se určilo, zda je pravý.

Deník Süddeutsche Zeitung uvedl, že dopis začínal frází „ve jménu Alláha“. Nicméně je také možné, že pachatelé měli v úmyslu tímto dopisem jen oklamat vyšetřovatele.

Druhý dopis byl zveřejněn na internetu a k útoku se v něm přihlašují levicové extremistické skupiny, nicméně dle vyšetřovatelů je tento dopis pravděpodobně falešný.


Autor: VoZ

Zdroj: BBC

Foto: Getty Images

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek