KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Podle nového průzkumu si až 69 % Němců a 50 % Britů přeje zákaz burky

Téměř 70 % Němců hlasovalo v novém mezinárodním průzkumu pro zákaz nošení muslimské burky, která zahaluje celý obličej. Ve Velké Británii se proti burkám postavilo 50 % dotazovaných a v Americe 25 % dotazovaných respondentů. 

...

K zákazu burky vyzvala i kancléřka Merkelová

Více než 7 000 Němců v prosinci zodpovědělo otázku týkající se nošení muslimských burek. Až 69 % dotazovaných uvedlo, že by si přálo zákon zakazující tento oděv, což představuje nárůst o 7 procentních bodů oproti listopadovému dotazování.

Pětina Němců však měla opačný názor. Ve Velké Británii bylo na tutéž otázku dotazováno 1 609 lidí, z nichž se 50 % vyslovilo pro zákaz a 38 % proti. To ve Spojených státech amerických by se zákazem souhlasilo jen 25 % dotazovaných Američanů a proti zákazu se vyslovilo 60 %. Není však známo, kolik lidí bylo v USA dotazováno.

Německá kancléřka Angela Merkelová minulý měsíc vyzvala k zákazu burky s tím, že „celoobličejový závoj není pro Německo vhodný“.

Nizozemští poslanci už zákaz odhlasovali

Nošení burky by podle německé kancléřky mělo být zakázáno „všude tam, kde je to právně možné“. Stalo se tak jen několik měsíců poté, co Merkelová uznala, že je burka překážkou v integraci muslimských žen do německé poučnosti.

Její nový, tvrdší postoj přišel týden po odhlasování zákazu tohoto islámského závoje v Nizozemsku. Zdejší poslanci odhlasovali zákaz drtivou většinou. Zákaz by měl platit pro veřejná místa, mezi něž patří například školy nebo nemocnice.

Právní úprava musí nyní projít schválením senátu. Podobné zákazy nyní vznikají nebo již vznikly i ve Francii a v Belgii, a to uprostřed rostoucího napětí kvůli migrační krizi a rozrůstajícím se islámským komunitám.


Autor: ElS                  

Zdroj:Daily Mail

Foto: AFP

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek