KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Podle prezidenta Zemana je integrace muslimů v Evropě „nemožná“

Prezident Miloš Zeman, který je známý svou protiuprchlickou rétorikou, v neděli prohlásil, že příliv uprchlíků do Evropy zorganizovalo egyptské Muslimské bratrstvo. Následně dodal, že integrovat muslimskou komunitu do evropské společnosti je „prakticky nemožné“.
...

„Organizovaná invaze“

„Zkušenosti západoevropských zemí s ghetty a vyloučenými lokalitami ukazují, že integrace muslimské komunity je prakticky nemožná,“ řekl Zeman v televizním rozhovoru. „Ať si svoji kulturu nechají ve své zemi a netahají ji do Evropy, jinak to skončí jako v Kolíně nad Rýnem,“ dodal s odkazem na hromadné silvestrovské sexuální útoky na ženy v Německu a dalších evropských zemích.

„Integrace je možná jen u kultur, které si jsou podobné,“ poznamenal s odkazem na to, že vietnamské a ukrajinské komunity byly schopné se do české společnosti bez problémů integrovat.

Zeman se proti nárůstu přílivu uprchlíků do Evropy vyjádřil již poněkolikáté. Počátkem ledna oznámil, že příliv zosnovalo egyptské Muslimské bratrstvo. Tato islamistická skupina podle něj s použitím peněz pocházejících z různých států financuje uprchlickou vlnu s cílem „postupného ovládnutí Evropy“.

Na konci loňského roku Zeman označil nárůst počtu uprchlíků za „organizovanou invazi“ a vyzval mladé lidi v Iráku a Sýrii, aby místo útěku „pozvedli zbraně“ proti teroristům z Islámského státu.

Do Evropy v roce 2015 přišel více než milion migrantů. Podle uprchlické agentury OSN většinu z nich tvoří uprchlíci před válkou a násilím z Afghánistánu, Iráku a Sýrii. Ovšem jen velmi málo žadatelů o azyl má zájem o život v České republice. Většina z nich míří do bohatšího Německa a dalších západoevropských či skandinávských států.

Migrants wait inside a tent to keep warm before departing from the registration camp after crossing from the Macedonian border into Serbia, in Presevo, Serbia

Dav migrantů ve stanu v registračním táboře na makedonsko-srbské hranici; foto AP

V rámci dohody Evropské unie o přerozdělení uprchlíků se Česká republika zavázala přijmout 160 000 žadatelů o azyl. Premiér Bohuslav Sobotka tvrdí, že tato dohoda je odsouzena k neúspěchu, protože uprchlíci touží po cestě do Německa a dalších rozvinutých zemí.

Papež ve Vatikánu uvítal 5000 uprchlíků

Papež František v neděli při příležitosti Světového dne migrantů a uprchlíků na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu přivítal 5000 uprchlíků. Vyzval je, aby si se zahájením nového života v Evropě vážili své kultury a hodnot.

„Milí migranti a uprchlíci, každý z vás si nese vlastní minulost, vlastní kulturu a vlastní cenné hodnoty – ale též bohužel často prožíváte utrpení, útlak a strach,“ řekl papež.

Papež František také v pondělí vyzval vatikánské velvyslance, aby tlačily evropské vlády k přijímání uprchlíků. Přitom připomněl, že chápe bezpečnostní důvody i další příčiny znepokojení z nedávného hromadného přílivu značného množství lidí z Blízkého východu, jižní Asie a Afriky.

 

Autor: jil

Zdroj: The Guardian

Foto: Daily Mail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Čím kdo zachází, tím také schází. Asi v tom nebude mít tak prsty nějaké Muslimské bratrstvo jako nenažranost němců a návrat k Pangermánskemu plánu ovládnutí Evropy a blízkého východu, tak jak na to upozorňoval již TGM v díle Nová Evropa - stanovisko slovanské (1920) http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/plan-pangermansky.html Ne nadarmo se již v průběhu I.Světové války sešli představitelé Ústředních mocností (po r. 1915). První zleva: bulharský car Ferdinand I. Bulharský (1908–1918), druhý zleva: německý císař Vilém II. Pruský (1888–1918), třetí zleva: sultán Osmanské říše Mehmed V. (1909–1918), čtvrtý zleva: rakousko-uherský císař František Josef I. (1848–1916). Na pamětním odznáčku vlevo dole http://www.dvacatestoleti.eu/data/files/1918_pracovni_list_A3_ZS.pdf aby naplnili tento plán Pangermánskeho ovládnutí Evropy - mapa na str.2 https://obalky.kosmas.cz/ArticleFiles/213074/auto_preview.pdf/FILE/t.-g.-masaryk-a-jeho-c.k.-protivnici-auto_preview.pdf a i přes porážku v i. Světové válce v tom germánský žival pokračoval i za II.sětové války při svém tažení na východ i bez pomoci Turecka. Nyní boje na Ukrajině (s pomocí EU) a Blízkém východě (s pomocí ISIL a Turecka)značně korespondují s mapou Pangermánskeho plánu Berlín - Bagdád jen rozíl je v podporovaném tažení "na západ" s podporováním Turecka a nečiného přihlížení a nemohoucnosti členů EU, která je pod vlivem Německa. Bylo by zajímavé sledovat, jak by se po rozpadu EU, s tím co Německo způsobilo, vypořádalo namísto nařízeného přerozdělování jím pozvaných a Tureckem expedovaných hostů. Uvidíme kam povede ta německá nadřazenost a sledování vlastních zájmů. Čím víc člověk sleduje přínosy a negativa migrace, tak je dost nemožná integrace takového nikým neřízeného davu. Čas spíše ukáže, že problému s nimi bude čím dál více.