KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Podřízneme ti hrdlo,“ vyhrožovali madridští vězni muži podezřelému z barcelonského útoku

Španělská média přišla s informací, že 28letý Driss Oukabir, který je v současnosti držen v madridském vězení jako podezřelý z nedávných teroristických útoků v Katalánsku, při nichž zemřelo 15 lidí, dostává od tamních vězňů výhružky smrtí.

...

„Jakmile vyjdeš na dvůr, podřízneme ti hrdlo,“ křičeli dle španělského deníku El Pais, který citoval svůj zdroj z řad dozorců, trestanci v madridské věznici Soto del Real přes mříže svých cel, když se dozvěděli o příjezdu Oukabira. „Zas*aný terorista!“ křičeli další.

Oukabir, který se vydal policii ve svém rodném městě Ripoll, v úterý u soudu uvedl, že pronajal svou dodávku, která byla použita při útoku na barcelonském bulváru Las Ramblas, při němž zemřelo 13 lidí a dalších 130 bylo zraněno. Oukabir tvrdí, že měl za to, že dodávka bude použita pro stěhování nábytku.

Nicméně soudce Fernando Andreu prohlásil, že existuje „racionální a důvodné podezření“, že byl Oukabir do útoku zapojen, a rozhodl proto o jeho uvěznění bez možnosti kauce a s obviněním z vraždy, příslušnosti k teroristické organizaci a držení výbušnin.

Podezřelý v samovazbě, kvůli bezpečnosti

V zájmu vlastní bezpečnosti byl Oukabir umístěn do samovazby.

Policie uvádí, že 8 z původně hledaných 12 členů teroristické buňky je mrtvých, a to včetně 22letého Maročana Younese Abouyaaqouba, řidiče vozidla použitého při útoku v Barceloně, který byl zastřelen policií.

Nicméně později bylo odhaleno, že byl plánován ještě větší útok s výbušninami. Dva podezřelí teroristé zřejmě zemřeli při neúmyslném výbuchu, který nastal, když se snažili vyrobit výbušné zařízení ve svém domě ve městě Alcanar.

Místní média uvedla, že radikální imám Albdelbaki Es Satty, který byl jedním ze zabitých podezřelých, se údajně vyhnul deportaci ze Španělska poté, co v roce 2015 soud prohlásil, že nepředstavuje „žádnou reálnou hrozbu“.

Používaní vozidel jako zbraní je čím dál populárnější taktika používaná při teroristických útocích zřejmě také proto, že je velmi obtížné se jí bránit.

Ve středu byli v nizozemském městě Rotterdam předvedeni dva muži k výslechu poté, co byly v dodávce zaparkované u místa konání rockového koncertu nalezeny lahve s plynem. Nizozemské úřady jednaly na základě varování od španělské policie, nicméně dosud neexistují informace, že by rotterdamský incident jakkoli souvisel s útokem v Barceloně.

U jednoho ze zadržených mužů se ukázalo, že jde o mechanika, který si vyšel na drink, a ani jeden z nich nebyl obviněn z teroristických činů.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek