KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Policie by měla mít právo střílet na uprchlíky,“ tvrdí německá politička

Německá policie by podle euroskeptičky Frauke Petryové měla mít „v případě potřeby“ právo střílet na migranty, kteří usilují o ilegální vstup do země. Petryová je lídrem pravicové strany Alternativ für Deutschland (Alternativa pro Německo - AFD).
...

Komentář o střelbě byl odsouzen levicovými stranami

„Já nechci, aby k tomu došlo. Ale použití ozbrojených sil je poslední možností,“ tvrdí Petryová. Její připomínky byly odsouzeny levicovými stranami i Německou policejní unií.

Do Německa dorazilo v loňském roce 1,1 milionu migrantů. Kancléřka Angela Merkelová v sobotu uvedla, že většina uprchlíků ze Sýrie a Iráku bude vrácena domů, jakmile válka v jejich zemi skončí. Merkelová na konferenci své strany uvedla, že přísnější opatření, která byla přijata minulý týden, by měla příliv přistěhovalců omezit. Stále je však zapotřebí celoevropského řešení situace.

Frauke Petryová řekla, že policie musí zastavit migranty, kteří ilegálně přicházejí z Rakouska a „v případě potřeby“ by měla používat i střelné zbraně. „Tohle říká zákon,“ dodala Petryová v rozhovoru pro deník Mannheimer Morgen.

Petryová odhalila svou „radikální a nelidskou mentalitu“

Člen Sociálních demokratů Thomas Oppermann na to konto řekl: „Poslední německý politik, pod jehož vedením byli uprchlíci stříleni, byl Erich Honecker, vůdce komunistického východního Německa.“ Oppermann uvedl, že komentář Petryové odhaluje její radikální a nelidskou mentalitu.

Počet útoků na uprchlíky ubytované v Německu vzrostl v loňském roce na 1 005 případů, což je pětkrát více než v roce 2014. 

 

Autor: ElS

Zdroj: BBC

Foto: Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek