KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Policie odhalila tváře podezřelých, kteří v berlínském metru podpálili bezdomovce

AKTUALIZOVÁNO: Německá policie vydala záběry z bezpečnostních kamer, na nichž je vidět několik podezřelých, kteří v berlínském metru podpálili bezdomovce. Celkem 7 útočníků se podílelo na útoku, který je nyní vyšetřován jako pokus o vraždu. Podle posledních informací se podezřelí mladíci po zveřejnění záznamů sami přihlásili na policii.

...

Bezdomovec vyvázl z útoku bez zranění

K útoku došlo v neděli kolem 2. hodiny ranní ve stanici Schonleinstrasse. Podle tiskové zprávy uprchli pachatelé z místa činu a naskočili do jednoho z vlaků. Policie uvedla, že si hořícího bezdomovce všimli kolemjdoucí, kteří plameny rychle uhasili. Na pomoc přispěchal i strojvedoucí jednoho z vlaků.

Bezdomovec, který byl „zjevně pod vlivem alkoholu“ naštěstí přežil útok bez zranění. „Pátrání po pachatelích je v plném proudu,“ uvedla policie ve svém prohlášení s tím, že berlínské úřady požádaly veřejnost o pomoc při identifikaci útočníků.

Jejich obličeje byly zaznamenány na bezpečnostní kamery uvnitř metra, což by mělo dopomoci k jejich dopadení. Berlínské metro je během zimních měsíců rájem bezdomovců, kteří využívají přístřeší i relativního tepla. Kvůli vánočním svátkům byly stanice metra otevřeny po dobu 24 hodin.

Bezpečnostní situace se v berlínském metru za loňský rok zhoršila

Tento incident přišel nedlouho poté, co došlo v berlínském metru k útoku na mladou ženu. Kamerové záběry před dvěma týdny odhalily naprosto nepochopitelný útok, při němž muž z ničeho nic skopl mladou ženu ze schodů vedoucích do metra. K incidentu došlo už v říjnu, žena si tehdy zlomila ruku.

Policii trvalo týdny, než podezřelého násilníka vypátrala. Jednalo se o 27letého Bulhara, kterého během útoku doprovázeli i jeho bratři. V berlínském metru došlo během roku 2015 k nárůstu násilných incidentů, registrováno jich bylo 2 201 oproti 2 070 případům v roce 2014.


Autor: ElS

Zdroj: Die Welt

Foto: © Police Presidium of Berlin

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek