KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Policie překazila teroristický útok v Evropě: zadrženo 6 extrémistů, zabaveno 24 sebevražedných pásů

Policisté z Německa a Turecka společně překazili plány provést teroristický útok na území Evropy, když zadrželi 6 podezřelých islamistů, u nichž při raziích našla 24 sebevražedných pásů.

...

Němečtí policisté jako součást vyšetřování potenciálního plánu teroristického útoku zadrželi dva známé islamistické extremisty, zatímco v turecká policie ve čtvrtek dle zpráv turecké státní zpravodajské agentury zabavila celkem 24 sebevražedných pásů a zadržela čtyři lidi podezřelé z příslušnosti k Islámskému státu.

Německá policie uvedla, že 27letý Alžířan a 23letý Nigérijec, jejichž jména doposud nebyla zveřejněna, byli zadrženi při zásahu, který se odehrál ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách v dolnosaském městě Göttingen a jeho okolí. Policie dále uvedla, že oba muži v tomto městě žili a po dlouhou dobu byli součástí místní salafistické komunity. Salafisté jsou ultra-konzervativní islamisté. Do zásahu se zapojilo 450 policistů, kteří prohledali 12 pozemků.


Policisté během razie zabavili řadu různých palných i chladných zbraní a vlajku Islámského státu.

Uwe Lührig, policejní náčelník z Göttingenu, řekl, že policisté akci zahájili pohotově ihned poté, co se informace o možném plánu teroristického útoku objevila. „Podle mého úsudku jsme neměli absolutně žádnou jinou možnost,“ řekl Lührig.

Dolnosaský ministr vnitra Boris Pistorius (SPD) dle deníku Zeit zásahy popsal jako „velmi důležitý úder proti teroristické síti“.

Minulý týden prohlásil Pistorius v parlamentu Dolního Saska, že boj proti islamistickému terorismu je nejvyšší prioritou vlády tohoto státu a jeho bezpečnostních složek. „Díky precizní vyšetřovací práci všech zapojených stran bylo možné rychle a konzistentně zasáhnout a zabránit konkrétním ohrožením. Chtěl bych vyjádřit své upřímné poděkování všem, kteří tuto misi připravovali a byli v projektu přímo zapojeni,“ řekl.


Turečtí policisté během zátahu proti podezřelým členům IS zabavili celkem 24 sebevražedných pásů, které byly připraveny pro plánovaný teroristický útok.

Jen před několika dny zadržela německá protiteroristická policie džihádistu podezřelého z plánování útoku. 21letý muž z Rumunska byl držen na letišti ve Frankfurtu, zatímco policisté zabavili psané poznámky a elektronická zařízení z jeho bytu.

Policie z města Karlsruhe ve svém vyjádření uvedla, že muž byl zadržen z důvodu obav, že měl v plánu cestovat zpět do své rodné země, aby tam připravil útok.

O několik dní dříve zase německá policie zadržela Tunisana podezřelého z plánování teroristického útoku poté, co se 1 100 policistů zúčastnilo zásahu v mešitách a podnicích po celé zemi.

Po sérii džihádistických útoků, které se v zemi během posledních 12 měsíců odehrály, zůstává Německo ve stavu nejvyšší pohotovosti.


Autor: VoZ

Zdroj: DailyMailZeit

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek