Další nutná opatření a podpůrné programy

„Považuji za důležité rychlé přijetí podpůrných opatření a programů, aby se mladí uprchlíci nenudili a nic nedělali,“ oznámila Aydan Özoguzová pro Funke Media.

Vládní představitelka Aydan Özoguzová to navrhuje kvůli incidentu, při kterém šest Syřanů a Libyjců na Štědrý den zapálilo oblečení na bezdomovci, který spal v jedné z berlínských stanic metra.

Kolemjdoucím cestujícím se naštěstí rychle podařilo plameny uhasit, takže 37-letý muž neutrpěl žádná vážná zranění.

„Tento zločin je odporný a nelze ho ničím ospravedlnit a omluvit,“ řekla Aydan Özoguzová a dodala: „Podobným případům však nebude možné zabránit, pokud se rozhodneme, že přestaneme pomáhat uprchlíkům, aby se postavili na vlastní nohy.“

„Budeme se muset ještě usilovněji snažit, abychom jim poskytli styčné plochy s naší společností,“ řekla Özoguzová.

Příčinou uprchlické kriminality je „nedostatek vhodných možností a příležitostí“

Předseda německé Federace kriminálních vyšetřovatelů (BDK) André Schulz oznámil, že část mladých migrantů vede k páchání trestné činnosti nedostatek vhodných možností a příležitostí. „Mnoho mladých uprchlíků v Německu věřilo v lepší život. Nemají zde však buď žádné šance a příležitosti nebo jen velmi omezené,“ řekl Schulz pro Funke Media.

„Mladí muži se nudí a nevidí před sebou žádnou perspektivu a budoucnost,“ varoval Schulz a varoval před tím, že to zvyšuje pravděpodobnost, že se budou podílet na trestné činnosti.


Autor: jil

Zdroj:The Local

Foto: DPA