KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Politicky nekorektní“: Čínští studenti americké univerzity nechtějí, aby zde vystoupil Dalajláma

Studenti Kalifornské univerzity v San Diegu protestují proti oznámení školy, která chce pozvat tibetského duchovního vůdce Dalajlámu, aby provedl zahajovací řeč na červnovém ceremoniálu. Čínští studenti, kteří studují na této univerzitě, tvrdí, že se jedná o despotickou osobnost, která si stojí za nezávislostí Tibetu. Rozzlobeni jsou i levicoví studenti, kterým se zase nelíbí Dalajlámova kritika Komunistické strany Číny. 

...

Studenti hodlají přijmout potřebná opatření, pokud Dalajláma školu i přes protesty navštíví

„Kalifornská univerzita v San Diegu (UCSD) je místem, kde mohou studenti kultivovat svou mysl a obohacovat své znalosti. Různé akce prováděné v poslední době na půdě této školy ale porušují ducha respektu, tolerance a rovnosti, na čemž je univerzita postavena,“ uvedli studenti ve svém prohlášení.

„Tyto akce rovněž utlumují akademické nadšení čínských studentů a akademických pracovníků. V případě, že bude univerzita na Dalajlámově projevu trvat, naše sdružení přijme potřebná opatření, díky nimž se bude snažit odolávat nepřiměřenému chování univerzity," stálo v prohlášení.

Podle studentů je Dalajláma „odpůrcem rozmanitosti“

„Konkrétní podrobnosti o těchto opatřeních budou uvedeny v našich budoucích stanoviscích,“ uvedli studenti.

Čínští studenti rovněž vytvořili hashtag  #ChineseStudentsMatter, který je připodobňován k americkému hnutí Black Lives Matter. Studenti  na Facebooku označili všeobecně uznávaného tibetského duchovního Dalajlámu za „politicky nekorektního, etnicky secesionistického a odporujícího rozmanitosti.“ 


Autor: ElS

Zdroj: Free Market Central

Foto: Wikimedia

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek