KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Polsko po útocích nepřijme plánovaných 7 tisíc uprchlíků, premiérka varuje před radikalizací

Polsko zrušilo svůj slib daný EU, že v rámci přerozdělení přijme 7 000 uprchlíků. Důvodem jsou úterní útoky v Bruselu. Předchozí vláda v zemi slíbila, že migranty přijme, premiérka Beata Szydlová však nyní uvedla, že dohodu kvůli úterním teroristickým útokům a obavám z radikalizace uprchlíků nehodlá dodržet
...

Polsko se bojí hrozící radikalizace ze strany uprchlíků

Ve svém projevu na belgické ambasádě ve Varšavě, kde byla premiérka uctít památku bruselských útoků, vyzvala k naléhavému jednání proti „radikalizačnímu moru“. „Musíme skoncovat s terorismem v Evropě. Nesmíme se bát,“ řekla Szydlová.

„Po tom, co se stalo včera v Bruselu, není možné říci, že je přijetí jakéhokoliv počtu uprchlíků reálné,“ řekla premiérka. „Budu hovořit jasně: V tuto chvíli nevidím možnost, že bychom do Polska přijali jakékoliv migranty,“ dodala.

Její mluvčí později vypověděl, že polská vláda nepřipustí, aby se dění v západní Evropě opakovalo i v Polsku. Obavy v Evropě narůstají od teroristických útoků v Paříži, které proběhly v listopadu loňského roku.

Představitelé EU volají po zvýšení protiteroristických opatření

Za útoky stáli džihádisté, kteří do Evropy vstoupili s uprchlickou vlnou a s padělanými syrskými pasy. Útočníci, kteří stáli za oběma útoky, nejspíš přicestovali spolu se Salahem Abdeslamem do Evropy přes Maďarsko v září loňského roku.

Po útocích v Paříži vyšlo najevo, že několik sebevražedných atentátníků z řad ISIS, kteří útočili na Stade de France, vstoupilo do Evropy přes Řecko rovněž v maskování za uprchlíky.

Mezitím několik evropských představitelů vyjádřilo touhu po větší kooperaci mezi jednotlivými státy v rámci protiteroristických opatření. Francouzský premiér Manuel Valls řekl, že další útok je poučením k tomu, že jednotlivé členské státy musí zvýšit úsilí v rámci protiteroristických opatření.

Valls uvedl, že jednotlivé země budou muset v příštích letech více investovat do svých bezpečnostních systémů. Konkrétně bude zapotřebí investice do „lidských zdrojů a technologií, které budou muset čelit těmto typům hrozeb.“

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Nová pravicová vláda v Polsku navrhuje poslat syrské uprchlíky zpět k osvobození své vlasti

Polsko: Obálka časopisu s ženou představující Evropu, která je napadena muži tmavé pleti, zažehla vlnu vzteku
 

 

Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Wikimedi

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (6 příspěvků)

Komentáře (6)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Zaorálku,Sobotko,už i těm Polákům to došlo.Překvapili mě vlezdozadkové Ameriky a EU!Už to secvakne i vám dvěma hochštaperům?Co kdyby jste se vrátili tam,odkud jste přišli a dělali dobro svým spoluobčanům z rodných vísek.Tam si vás snad ohlídají,na vesnici není problíém dostat přes ústa,když dělám podrazy.......
Tu socanskou pakáž je třeba eliminovat při dalších volbách.
Je jen otázkou času, než lidem dojde trpělivost s korektními politiky. Aktuální situace je vodou na mlýn pro Trumpa a jemu podobné. Lidé, kteří umí říkat správná slova a strhnout masy mají šanci dostat se k moci na celém Západě. Pokud v příštích 6 měsících dojde ještě aspoň k jednomu teroristickému útoku někde na Západě, Trump bude na 100 % prezidentem. Vážně si tady někdo ještě myslí, že by ukápla byť jen jediná slza, kdyby někde někdo mučil zatčeného teroristu? Nebo kdyby ho popravil? Není šance ... spíš mám obavu, že jestli se ta nenávist ještě víc rozšíří, přihodí k muslimům i ty sluníčka.
Je to smutné, ale je to tak. Trump je dle mého hulvát a velký populista. Jenže začínám čím dál tím víc přemýšlet, že dnešní svět, hlavně ten západní, potřebuje klidně i hulváta, ale rozhodného a nekompromisního, není čas čekat, až se rozhoupou ty naše neschopné politické nuly, které se neustále jen bojí, aby si náhodou nepoškorpili nějaké své voliče, a tak pro jistotu nedělají nic a čekají na notičky z hora nebo z Bruselu. Je mi z toho na nic. V takové situaci stačí klidně i sprostý hulvát, který ale má odvahu konat a smete všechny ostatní, protože ti než se rozhoupou k reakci, bude už dávno mít veškerou moc v rukách a pohodlně je odstraní. Vždyť to není tak dávno, co se stalo přesně to samé.
Invaze migrantů do Evropy nás prý obohatí... Čím? Že nás naučí znásilňovat a krást mobily českým ženám? Imigranti jsou podle našich neziskovek prý vysokoškoláci. Jedny německé lokální noviny napsaly, že absolventi univerzity z Damašku nemají ani úroveň německých maturantů, ptám se umí tedy co? Jiná necenzurovaná německá lokálka napsala, že mnoho migrantů je analfabetních. Co budou v BRD dělat? Brát přídavky na děti, v jedné rodině jich bývá 8 - 10. Když na to Makrela má, nechť je živí, ale proč chce, abychom my v rámci ujeté solidarity činili totéž? Ať si trhne....
Kancl. Německa pí Merkelová pozvala statisíce migrantů ze Sýrie do Německa. Je to obdobné jako jaderné havárie v ČERNOBYLU nebo v Japonsku ,to byl kancléřky obor v kterém byla vzdělána. Přijetí takového počtu migrantů je zatížení národa a země na staletí.Nejsou žádná přijatelná řešení,ale jen střety a konfrontace.Obdobné jako u havarie JE.Černobyl vyústil k rozpadu SSSR a později zborcení Ukrajiny.Co čeká Německo?