KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Pouze v Japonsku: Vlakový dopravce se formálně omluvil za to, že jeho vlak odjel o 20 sekund dříve

Japonský smysl pro detail a maximální možnou preciznost je proslulý. I proto jde pravděpodobně o jedinou zemi na světě, kde se provozovatel vlaků formálně veřejně omluví za to, že jeho vlak vyjel oproti jízdnímu řádu o 20 sekund dříve (a to i za situace, kdy si na předčasný odjezd nikdo nestěžoval).

...

Zdá se, že Japonci berou vlakovou dopravu velmi vážně. A to až do té míry, že když vlak odjel o 20 sekund dříve oproti jízdnímu řádu, cítil se dopravce tak zahanben, že se za špatný odjezd formálně omluvil.

Management zodpovědný za trať Tsukuba Express mezi Tokiem a Tsukubou v oficiální omluvě oznámil, že se „upřímně hluboce omlouvá za jakékoliv komplikace“.

A ne, nešlo o omluvu za zpoždění vlaku (tu ostatně moc dobře všichni známe, že?). Vlak ve skutečnosti odjel o 20 sekund dříve. V oficiálním prohlášení stojí, že vlak měl v úterý 14. listopadu stanici opustit v 9:44:40 místního času, ale odjel již v 9:44:20.

K „pochybení“ (na které si mimochodem nikdo nestěžoval) podle vyjádření společnosti došlo proto, že zaměstnanci nezkontrolovali časový harmonogram.


Zveřejněná formální omluva společnosti zodpovídající za trať Tsukuba Express

„Posádka vlaku pořádně nezkontrolovala čas odjezdu a rozhodla se odjet dříve,“ stojí v oznámení s ujištěním, že zaměstnanci byli o nutném postupu před odjezdem znovu důsledně informování, aby společnost předešla dalším podobným chybám.

Trať Tsukuba Express spojuje města Akihabara a Tsukuba, které jsou od sebe vzdálená 60 kilometrů. Japonsko se může pochlubit jednou z nejspolehlivějších sítí železničních tratí na světě. Vlaky zde odjíždějí v jiný než předpokládaný čas jen velmi výjimečně.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek