KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Před a po: Nové fotografie ukazují zničená karibská letoviska po řádění hurikánu Irma

Jen pár hodin stačilo k tomu, aby se z luxusních hotelů a resortů staly nevzhledné trosky. Nové fotografie ukazují, jaký dopad měl hurikán Irma na karibské ostrovy. Na snímcích jsou vidět poničená letiště, luxusní hotely, plážové bary i celé přístavy. 

...

Na některé z ostrovů byla odeslána potravinová pomoc

Fotografie se objevily poté, co se Irma přehnala přes ostrovy Barbuda, Svatý Martin, Svatý Bartoloměj a Britské Panenské ostrovy. Zasaženo bylo i Portoriko a Americké Panenské ostrovy, v očekávané cestě hurikánu nyní stojí až 49 milionů dalších lidí.


Přístav na Britských Panenských ostrovech před příchodem hurikánu


Přístav poté, co se přes něj přehnala Irma

Fotografie pořízené před příchodem hurikánu poukazují na rozsah poškození na Svatém Martinu a Britských Panenských ostrovech, kde byl mimo jiiné zničen dům britského podnikatele a miliardáře Richarda Bransona. Hurikán má na svém kontě už nejméně 10 životů, nebezpečná bouře kategorie 5 se nadále posouvá dál směrem přes Karibik.


Počty obětí by však mohly být ještě vyšší, protože dle francouzského ministra zahraničí Gerarda Collomba záchranné týmy ještě na ostrově Svatého Martina a Svatého Bartoloměje nedokončily záchranné práce. Collomb rovněž uvedl, že na ostrovy bylo odesláno 100 000 potravinových přídělů, což odpovídá čtyřdenním zásobám.


Tento hotelový resort na Svatém Bartoloměji vyhledávají i světové celebrity


Jessica Alba či Jennifer Lopez své oblíbené letovisko nejspíš jen tak nenavštíví

„Je to tragédie. Budeme muset zcela obnovit oba ostrovy,“ řekl Collomb. „Zničena byla i většina místních škol,“ dodal. Kancelář francouzského prezidenta Emmanuela Macrona uvedla, že prezident dorazí na poničené ostrovy, které má pod svou správou Francie, hned, jakmile to počasí dovolí.

Na ostrově Barbuda zůstalo až 60 % obyvatel bez domova

Irma se přehnala i přes Portoriko, kde však nebyly zaznamenány takové škody, jako na ostrově Barbuda či Svatý Martin. Mnoho domácností a institucí se zde ocitlo bez proudu, hlášena jsou tři úmrtí. Některé oblasti by nyní mohly zůstat bez elektřiny po dobu 4 až 6 měsíců, a to v důsledku poničení infrastruktury i snížení personálu kvůli finanční krizi.


Luxusní Beach Plaza Hotel před příchodem přírodní katastrofy


Okrasné palmy jsou minulostí, hotel je plný trosek

Prezident Donald Trump vyhlásil nouzový stav pro Americké Panenské ostrovy a Portoriko, což umožnilo federálním agenturám přijet do těchto postižených oblastí a poskytnout pomoc. Pomoc se snaží získat i ostatní poničené oblasti, zatímco se hurikán přesouvá dál směrem k Dominikánské republice a Haiti. Jeho trasa nejspíš povede i přes Floridu, kde už se na bouři lidé připravují.

Řádění hurikánu zachycené z hotelu  Beach Plaza na Svatém Martinu

Na ostrově Barbuda byla poničena téměř každá budova, jádro hurikánu se totiž dostalo téměř přímo nad ostrov, zhruba 60 % ze 1 400 zdejších obyvatel zůstalo bez domova. Podle předsedy vlády Antiguy a Barbudy Gastona Browna budou opravy trvat roky. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek