KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Předseda Evropského parlamentu: v „příštích několika letech“ může dorazit až 20 milionů migrantů

Až 20 milionů afrických migrantů by mohlo podle nového předsedy Evropského parlamentu Antonia Tajaniho v blízké budoucnosti dorazit do Evropy, pokud nebudou zavedena účinná opatření na hranicích. Tajani uvedl, že Evropa musí udělat více, aby pomohla žadatelům o azyl a pokusila se tak potlačit migraci. Předseda navrhl, že by EU mohla otevřít azylová střediska v Libyi, v nichž by byli zranitelní uprchlíci ochráněni. 

...

Předseda Evropské komise Antonio Tajani

Současná uprchlická centra v Libyi nejsou bezpečná

Detenční centra, která v současné době v Libyi fungují, podle Evropské unie porušují lidská práva. Podle Tajaniho existuje více než 30 středisek, která jsou provozována ilegálně, a to ze strany pašeráků nebo provládních skupin.

Předseda Evropského parlamentu řekl, že by přijímací střediska zřízená Evropskou unií poskytla žadatelům o azyl přístup ke zdravotní péči a nepodobala by se „koncentračním táborům“ tak jako současná střediska.

Počet migrantů mířících do Itálie se letos zvýšil o několik desítek procent

V letošním roce došlo k až 40% nárůstu počtu migrantů přijíždějících do Itálie, většina z těchto lidí pochází z Afriky. Přes Středozemní moře zatím v tomto roce přicestovalo celkem 12 000 lidí. Z nelegálních přistěhovalců, kteří míří do Evropy, profitují hlavně převaděči, kteří vystavují migranty velkému nebezpečí.

Podle ředitele evropské pohraniční agentury Frontex Fabrice Leggeriho je odkrývání pašeráckých sítí komplikováno záchrannými misemi dobrovolnických organizací, což znesnadňuje sledování toho, jak se migranti dostávají do Evropy. Na moři rovněž podle Leggeriho panuje nedostatečná spolupráce mezi jednotlivými organizacemi a bezpečnostními službami.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Wikimedia

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek