Předseda Evropské komise Antonio Tajani

Současná uprchlická centra v Libyi nejsou bezpečná

Detenční centra, která v současné době v Libyi fungují, podle Evropské unie porušují lidská práva. Podle Tajaniho existuje více než 30 středisek, která jsou provozována ilegálně, a to ze strany pašeráků nebo provládních skupin.

Předseda Evropského parlamentu řekl, že by přijímací střediska zřízená Evropskou unií poskytla žadatelům o azyl přístup ke zdravotní péči a nepodobala by se „koncentračním táborům“ tak jako současná střediska.

Počet migrantů mířících do Itálie se letos zvýšil o několik desítek procent

V letošním roce došlo k až 40% nárůstu počtu migrantů přijíždějících do Itálie, většina z těchto lidí pochází z Afriky. Přes Středozemní moře zatím v tomto roce přicestovalo celkem 12 000 lidí. Z nelegálních přistěhovalců, kteří míří do Evropy, profitují hlavně převaděči, kteří vystavují migranty velkému nebezpečí.

Podle ředitele evropské pohraniční agentury Frontex Fabrice Leggeriho je odkrývání pašeráckých sítí komplikováno záchrannými misemi dobrovolnických organizací, což znesnadňuje sledování toho, jak se migranti dostávají do Evropy. Na moři rovněž podle Leggeriho panuje nedostatečná spolupráce mezi jednotlivými organizacemi a bezpečnostními službami.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Wikimedia