KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Přeneste se přes to,“ vzkazuje matka dětského modela oblečeného do „rasistické“ mikiny od H&M

Matka malého černošského chlapce, jehož fotografie v oblečení značky H&M vyvolala obrovskou vlnu kritiky, nyní vzkazuje světovým celebritám, aby se přes to „přenesly“. Podle této ženy rozpoutal nápis na chlapcově mikině „Coolest monkey in the jungle“ (Nejstylovější opice v džungli) „zcela zbytečnou kontroverzi“. 

...

Chlapcova matka uvedla, že její syn takto propagoval stovky kusů oblečení

Terry Mangová ze švédského Stockholmu promluvila poté, co byl módní řetězec  H&M obviněn z rasismu kvůli fotografii jejího syna černé pleti v jedné z mikin s nápisem „Nejstylovější opice v džungli“.


V sérii příspěvků na Facebooku Mangová vyzvala kritiky fotografie včetně celebrit z řad hudebníků i sportovních hvězd, aby se přes tuto záležitost přenesli a přestali „křičet na poplach“. K situaci se kriticky vyjádřil například fotbalista z klubu Manchester United Romelu Lukalu, basketbalový hráč LeBron James nebo rapper P Diddy poté, co zákazníci začali volat po bojkotu módního řetězce.


Obrovská vlna kritiky přiměla obchodní řetězec k tomu, aby se za fotografii omluvil a dokonce ji odstranil ze všech svých internetových kanálů. Nicméně matka dětského modela, která se do Švédska přistěhovala z Nigérie, se nyní snaží zuřivou reakci veřejnosti uklidnit.

„Jsem jeho matka a tahle mikina byla jen jedním ze stovek kusů oblečení, pro které můj syn dělal modela. Přestaňte šířit paniku a přeneste se přes to, řešíte to zcela zbytečně,“ napsala Mangová na svůj Facebook.


Žena také uvedla, že byla u fotografování přítomna a že svého syna vždy během plnění zakázek doprovází.  Fotografie, která inzerovala dětskou mikinu za 7,99 liber (225 Kč) byla firmou stažena z webů ve Velké Británii i USA, stejně tak byla stažena z prodeje i samotná mikina.

Lidé na sociálních sítích sdílí upravené verze fotografie

Prodejce se na to konto omluvil všem, „které to mohlo urazit“. Nicméně fotografie si začala žít vlastním životem na sociálních sítích, kde je stále široce šířena a získává komentáře od lidí z celého světa.


Někteří lidé dokonce sdílí upravené verze fotografie, jako například již zmiňovaný fotbalista Romleu Lukalu, který sdílel upravený snímek s nápisem „Black is beautiful“ (Černá je krásná) místo původního nápisu na mikině. Basketbalista LeBron James napsal: „To, co vidím na této fotografii, je malý král!! Je to vládce světa, nedotknutelná síla, která nebude nikdy poražena.“


„My, jakožto Američané, budeme muset vždy překonávat bariéry a dokazovat, že se v nás lidé mýlí a o to tvrději musíme pracovat na tom, abychom ukázali, že sem patříme. Ale víte co? To je to, co milujeme, protože výhody na konci této cesty opravdu stojí za to,“ dodala basketbalová hvězda.

Ke kritice se přidal i americký rapper Pusha T a zpěvák The Weekend, kteří uvedli, že budou řetězec H&M bojkotovat.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek