KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Prezidentské volby 2. kolo: Kde, kdy, s čím a proč jít volit?

Možnost svobodné volby je jedním ze základních principů demokratické společnosti. Nedávno proběhla volba nejzásadnější, kdy jsme volili osoby, které budou v následujících čtyřech letech rozhodovat o osudu naší země, nyní nás čeká druhá a definitivní volba nové hlavy státu, která nás všechny bude až do roku 2023 reprezentovat. Rozhodovat budeme mezi stávajícím prezidentem Milošem Zemanem a profesorem Jiří Drahošem. Kdy se druhé kolo voleb koná a jak najít volební místnost, ve které na vás čekají?

...

Kdy se volby konají?

2. Kolo Prezidentské volby proběhne v pátek 26. od 14 do 22 hodin a v sobotu 27. ledna od 8 do 14 hodin.

Kam jít volit?

Pokud jste v 1. kole volit nebyli a nejste si jistí, pod kterou volební místnost spadáte, můžete si na základě trvalého bydliště zjistit svůj volební okrsek ZDE.

S čím jít volit?

Pro možnost legitimně v druhém kole odvolit vám bude stačit platný doklad totožnosti. Nic víc nepotřebujete, obálku i lístky s oběma kandidáty obdržíte přímo ve volební místnosti. 

Proč jít volit?

Prezident České republiky nebude reprezentovat pouze naše politiky, umělce, sportovce nebo vašeho souseda, ale i vás samotné. Každý hlas i názor se počítá a další možnost promluvit do toho, kdo bude obývat Pražský hrad, proběhne zase až za 5 let.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek