KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Prezidentské volby: Kde, kdy, a proč volit?

Možnost svobodné volby je jedním ze základních principů demokratické společnosti. Nedávno proběhla volba nejzásadnější, kdy jsme volili osoby, které budou v následujících čtyřech letech rozhodovat o osudu naší země, nyní nás čeká volba nové hlavy státu, která nás všechny bude až do roku 2023 reprezentovat. Kdy se volby konají a jak najít vaši volební místnost?

...

Kdy se volby konají?

1. Kolo Prezidentské volby proběhne v pátek 12.1. od 14 do 22 hodin a v sobotu 13.1. od 8 do 14 hodin. Pokud žádný z kandidátů nezíská více než 50 % hlasů, proběhne posléze kolo druhé.

2. Kolo Prezidentské volby proběhne na konci ledna v pátek 26. a v sobotu 27. ledna pravděpodobně ve stejné hodiny.

Kam jít volit?

Číslo vašeho volebního okrsku i adresa vaší volební místnosti by se měly nacházet na první straně seznamu volebních lístků, který vám dorazil do vaší schránky.

Pokud volebními lístky z jakéhokoliv důvodu nedisponujete, můžete si na základě trvalého bydliště zjistit svůj volební okrsek ZDE. Po příchodu do volební místnosti vám po předložení občanského průkazu budou vydány volební lístky nové.

Proč jít volit?

Prezident České republiky nebude reprezentovat pouze naše politiky, umělce, sportovce nebo vašeho souseda, ale i vás samotné. Každý hlas i názor se počítá a další možnost promluvit do toho, kdo bude obývat Pražský hrad, proběhne zase až za 5 let.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek