KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Přijměte islám, nebo vás obviním z vraždy,“ řekl prý pákistánský státní žalobce křesťanům

Skupině 42 pákistánských křesťanů obviněných z vraždy údajně prokurátor oznámil, že je zprostí viny, pokud konvertují k islámu. Tito křesťané jsou obžalovaní z lynčování dvou mužů po dvojici tragických sebevražedných útoků proti kostelům během nedělní mše.

...

Za konverzi k islámu zproštění viny

Státní zástupce Syed Anees Shah zpočátku popíral, že obžalovaným nabídl zproštění viny, když budou konvertovat na islám. Později se však přiznal, protože zjistil, že z jeho nátlakového vystoupení existuje videozáznam. Informoval o tom pákistánský list Express Tribune.

„Oznámil jim, že pokud přijmou islám, tak jim v této soudní kauze může zaručit zproštění viny,“ řekl aktivista pro ochranu lidských práv Jospeh Franci, který se v případu angažuje. Podle Franciho žádný z obviněných křesťanů na prokurátorovu nabídku nereagoval s výjimkou jednoho, který prohlásil, že se raději nechá pověsit, než aby konvertoval k islámu.

Čelí podezření z lynčování mužů zodpovědných za smrtící teroristické útoky

Soudní líčení s křesťany probíhá u protiteroristického soudu v Youhanabadu v pákistánské provincii Lahore. Muži jsou obvinění z lynčování dvou mužů v polovině března 2015. Tito dva muži byli podezřelí z podílu na přípravách dvou sebevražedných útoků proti kostelům v Youhanabadu, ke kterým došlo téhož dne a zemřelo při nich minimálně 14 lidí.

Obhájce obviněných Naseeb Anjum Advocate pro list Express Tribune řekl, že prokurátor obviněným doporučil konvertovat k islámu již před půl rokem.

„Vláda by se měla od takových výstřelků distancovat, protože dělají státu špatnou reklamu,“ řekl Advocate a doplnil, že prokurátor by měl být obviněn z „vydírání“ obžalovaných.

V Pákistánu je islám státním náboženstvím. Křesťané jsou zde druhou největší náboženskou menšinou, ale mají v populaci podíl pouhých 1,6 procenta.


Autor: jil

Zdroj: The Express Tribune

Foto: © Khuram Parvez / Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek