KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Příliv mladých mužských migrantů způsobil v Německu nárůst násilných zločinů

Studie financovaná vládou Angely Merkelové uvedla, že příliv mladých mužských migrantů do Německa vedl ke zvýšení násilné trestné činnosti v zemi. Výzkum provedený kriminalistou Christianem Pfeifferem využil údajů ze spolkového státu Dolní Sasko ohledně vlivu příchodu migrantů na kriminální trestnou činnost v letech 2015 až 2016. 

...

Migranti páchají trestnou činnost hlavně sami na sobě

Studie, která byla včera zveřejněna, připisuje 10,4% nárůst násilných trestných činů během výše jmenovaných dvou let téměř výhradně uprchlíkům. Výzkum však uvedl, že oběťmi trestných činů, jichž se migranti dopouštějí, jsou převážně rovněž přistěhovalci. V celkem 90 % případů zabití, kde byl podezřelým migrant, byl obětí taktéž cizinec.

Tým kriminalisty Pfeiffera zjistil, že životní podmínky v zadržovacích střediscích, kde se v omezených podmínkách zdržují desítky mladých mužů různých národností i náboženských vyznání, značně přispívají k tomuto problému.

Během roku 2015 přišel do Německa více než 1 milion přistěhovalců poté, co jim kancléřka Angela Merkelová otevřela hranice. Pfeiffer, který je bývalým ministrem spravedlnosti Dolního Saska, rovněž zaznamenal velké rozdíly mezi jedinci přicházejícími z různých zemí.

Největší pravděpodobnost trestné činnosti byla u jedinců přicházejících ze Severní Afriky, zatímco Afghánci, Syřané a Iráčané patří mezi jedince s nejmenší pravděpodobností trestné činnosti. Pfeiffer se domnívá, že je to z toho důvodu, že váleční uprchlíci jsou rychleji informováni o tom, že mohou zůstat, ale jen za určitých podmínek.

Pfeiffer je pro sjednocení uprchlických rodin

Ovšem ti, kteří nemají nárok na trvalý pobyt a přicházejí do země ze severní Afriky, mají malý důvod k tomu, aby se řídili zákonem. Pfeiffer nyní vyzývá EU k tomu, aby zajistila své hranice a zabránila těm, kterým nebude povoleno v EU zůstat, aby se do Evropské unie vůbec dostali.

„Vyhoštění je nesmírně náročný postup. Myslím si, že je načase využít koaličních rozhovorů k přijetí nového pohledu na uprchlickou politiku prostřednictvím investic do návratového programu,“ uvedl bývalý dolnosaský ministr. Ten je také pro to, aby zde bylo přítomno více žen z řad uprchlíků a aby byly sjednocovány rodiny, jelikož něco takového může přítomné muže podle Pfeiffera „uklidnit“. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek