KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Princ William podobně jako před lety jeho otec varoval, že je na světě příliš mnoho lidí

Vévoda z Cambridge ve svém vášnivém proslovu o populačním růstu uvedl, že je na světě až moc lidí. Řekl to poté, co jeho otec princ Charles v roce 2010 prohlásil, že „nás Země nemůže všechny udržet“. Princ William zároveň varoval před budoucností volně žijících živočichů, kteří jsou ohroženi rychlým růstem počtu obyvatel, zatímco se on sám připravuje na narození svého třetího potomka. 

...

„Do roku 2050 se populace v Africe více než zdvojnásobí,“ řekl vévoda

Princ William (35) pronesl svou řeč na čtvrteční gala večeři organizace Tusk v Londýně. „Jen za můj život jsme byli svědky toho, že celosvětová populace volně žijících živočichů klesla o více než polovinu. Budeme muset přemýšlet mnohem hlouběji a pracovat více, abychom byli schopni zajistit, že lidské bytosti a další živočišné druhy, s nimiž sdílíme tuto planetu, budou moci i nadále koexistovat,“ řekl vévoda.


„Rychle rostoucí lidská populace v Africe se do roku 2050 více než zdvojnásobí, což znamená nárůst až o 3,5 milionu lidí měsíčně. Není pochyb o tom, že tento nárůst vyvíjí na divokou zvěř a životní prostředí obrovský tlak. Urbanizace, rozvoj infrastruktury, kultivace - všechny tyto věci, které jsou samy o sobě dobré, budou mít v důsledku strašný dopad, pokud nezačneme už nyní plánovat a přijímat potřebná opatření,“ řekl princ William.

Williamův otec princ Charles o svých obavách ohledně populačního růstu hovořil už v roce 2010 během projevu v Oxfordském centru pro islámská studia. Charles tehdy uvedl, že svět čelí v otázce populačního růstu „monumentálním“ problémům.

Princ z Walesu tehdy varoval, že Země „nemá schopnost nás všechny udržet,“ zatímco jsou v „obrovském měřítku“ spotřebovávány přírodní zdroje. „Určitě by pomohlo, kdyby se toto zrychlení zpomalilo, ale rovněž by pomohlo, kdyby svět snížil svou touhu po konzumaci,“ řekl Charles.


William a Kate byli považováni za příklad ekologicky šetrné malé rodiny

O něčem podobném hovořil v roce 2008 také Charlesův otec princ Philip. „Ceny potravin rostou a všichni si myslí, že je to nedostatkem jídla. Ale je to tím, že je poptávka příliš veliká, je zde až moc lidí,“ řekl tehdy vévoda z Edinburghu.

Ačkoliv se princ William vyjádřil k populačnímu růstu, sám už s vévodkyní Kate čeká třetí dítě. Ještě před tím, než byla tato novinka oznámena, se na královský pár obrátila organizace Having Kids ze San Franciska, která uvedla, že by měl jít královský pár příkladem a skončit z ekologických důvodů u dvou dětí.

„William a Kate mají skvělou příležitost rozhodnout se o tom mít menší rodinu,“ uvedla tehdy výkonná ředitelka organizace Anne Greenová s tím, že by William a Kate byli „příkladem pro to, co má největší potenciál zmírnit změny klimatu“.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek