KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Příspěvek pro důchodce? Spíš urážka než pomoc

Penzisté dostanou 600 korun jako jednorázový příspěvek k prosincovému důchodu. Jsem mladý, ale přesto se na tento "dar" pokusím kouknout očima těch starších. Myslím si, že 600 korun je výsměch pro všechny důchodce v ČR. Jelikož si myslím, že 600 korun by měli dostat ke každému důchodu, ale rozhodně ne jako něco vyjímečného na Vánoce.
...

V poslední době jsem četl pár zpráv co se týkalo zvyšování počtu důchodců, takže i přibývání lidí, kteří berou důchody. Jenomže nastává tu problém toho, že se také zvyšuje počet seniorů, kteří zkrátka se svými důchody nevystačí. Nemusí to být problém toho, že by si chtěli v důchodu užívat dovolených apod., ale jde o to, že nemají peníze na normální vyžití. Zdravotní péči sice v České republice máme nadstandartní v rámci celosvětového měřítka, ale rozhodně ne co se týká vyspělých zemí. Tím přichází další zádrhel. Platba za léky. Asi nikdo kdo je zdraví si nedokáže uvědomit kolik si důchodci musejí koupit léků, ale přesto mají jen ten nejzákladnější osekaný důchod. Jak tedy mají vystačit s penězi?

Když se nad tím zamyslím, tak pořád mám dost času na to, abych se na důchod připravil, ale jakmile do něj vstoupím tak dostanu almužnu a vyjděte s tím jak chcete už nejste fyzicky způsobilý pro vydělávání. Jak bych se tedy asi cítil kdybych koukal na zprávy a ministr financí by prohlásil, že by hrozně rád zvýšil důchody a všem celoplošně, ale neudělá to kvůli tomuhle a tomuhle ministrovi. Pak přijde zpráva o jednorázovém příplatku. Jenomže to znamená, že budou moci důchodci jen o trochu přilepšit vnukům a vnučkám na Vánoce a potom zase budou mít málo peněz. Tímto chci apelovat na vládu a především ministra Andreje Babiše. Zkuste si vyžít s penězi co mají důchodci a poté teprve jim řekněte, že by jste hodně chtěl zvýšit důchody, ale prostě to nejde.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (5 příspěvků)

Komentáře (5)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Když důchodce celý život dělat, má pěkný důchod a rozhodně se z něj vyžít dá - kolem 12 tisíc je dnes běžná výše. Že jsou tu i flákači, kterým stěží vznikl nárok a teď brečí, že nemají na tohle a na tomto, protože mají 5 tisíc? No a co?
Taky jsou tu ale ti kteří těch 12 tisíc mají a vyžili by s ním, ale jsou například bez partnera a musí platit nájem apod.
Je vůbec stanoven nějaký minimální důchod? Popřípadě, kolik to je?
Abych pravdu řekl nejsem si jistý, ale myslím že je okolo 5,5 tisíce, ale téhle hranice dosahuje jen opravdu mizivé procento lidí.