KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Proč po víně bolí hlava – a jak se tomu vyhnout?

Nadměrná konzumace není jedinou příčinou bolesti hlavy z vína. Vědci zjistili, že existují i jiné důvody.

...

Hlavními viníky jsou cukr, třísloviny a histaminy

Na otázku jak se vyhnout bolestem hlavy po pití vína, vám téměř každý odpoví, že ho nemáte pít přes míru. Zdá se však, že to není tak úplně pravda.

Většina z nás zná ten pocit, kdy hlava začne třeštit a potřebujete se napít vody. A v tu chvíli si uvědomíte, že hlavním viníkem je víno, které jste vypili.

Někteří věří tomu, že bolest hlavy z vína způsobují siřičitany, ale tento mýtus již odborníci vyvrátili. Spíš bychom si měli dát pozor na třísloviny, histaminy a cukr. Jako první na to upozornil server Vinepair, který se vínem dlouhodobě zabývá.

Třísloviny jsou antioxidanty, které se běžně vyskytují ve slupkách vinných hroznů, jejich semenech a stopkách. Způsobují známý pocit sucha v ústech po vydařené oslavě. Navíc u některých lidí můžou způsobit i bolesti hlavy.

Ještě horším faktorem je cukr. Ten v kombinaci s alkoholem nutí tělo spotřebovávat velké množství vody pro jejich odbourávání. Proto pokud nebudete víno zapíjet dostatečným množství vody, s největší pravděpodobností si zaděláváte na pěkný bolehlav.

Za třetího viníka jsou považovány histaminy. To jsou chemické látky, které se v těle uvolňují při alergické reakci. Vědecké výzkumy prokázaly, že některé déle skladované potraviny a nápoje, jako jsou například i archivní vína, můžou v našem těle uvolňovat histaminy a vyvolat příznaky podobné alergické reakci, mezi které patří podrážděné oči nebo i úporné bolesti hlavy.

Odborníci nabízejí několik řešení

Existuje tedy vůbec nějaká možnost, kromě zdržení se konzumace vína, jak se vyhnout těmto nepříjemným následkům?

Někteří odborníci tvrdí, že pomůže dopředu vypít dva šálky silné kávy. Doktor Seymour Diamond z amerického Národního ústavu pro výzkum bolestí hlavy vysvětlil, že kofein stahuje cévy a tím zmírňuje nepříjemné důsledky konzumace vína.

Další experti doporučují si vzít před divokým večírkem léky na alergii, takzvaná antihistamika, která pomůžou zamezit případným alergickým reakcím.

Nejlepší je pochopitelně pít umírněně a každou sklenku vína proložit sklenkou vody.

Zajímavé také je, že svoji roli může hrát i to, jaký zvolíte druh vína. Suchá vína mají nižší obsah cukru, takže vás u nich s menší pravděpodobností postihne úporné bušení do spánků. Naopak si dávejte pozor na dezertní či červená vína, a to zvláště pokud trpíte přecitlivělostí na třísloviny.


Autor: jil

Zdroj: Independent

Foto: Flickr

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek