KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Profesionální lovec zvířat usmrcen slonem, který na něj spadl poté, co byl zastřelen

Jihoafrický profesionální lovec Theunis Botha (51) zemřel poté, co na něj spadl slon, kterého zastřelil jeden z jeho kolegů. K události došlo během honu v Zimbabwe, kde se skupina lovců setkala s velkým sloním stádem. 

...

Slon nejprve zvedl lovce do vzduchu

Jakmile se střelci se stádem setkali, začali ihned střílet, protože se stádo vrhlo proti nim. Jeden ze slonů zvedl svým chobotem Theunise do vzduchu, a tak se jeden z dalších střelců rozhodl slona zastřelit. Myslel si, že slon jeho kolegu pustí, ale tak se nestalo. Když slona střelil, raněné a umírající zvíře se skácelo na Bothu a usmrtilo jej.

Theunisova manželka Carika, která s ním má pět dětí, nyní bude muset vyrazit do Zimbabwe, aby identifikovala tělo svého manžela a odvezla jej domů do Jihoafrické republiky.


Theunis Botha s manželkou

Botha se snažil přivést do Afriky americké lovce

Botha byl v loveckých kruzích velice uznávanou osobou, často lovil leopardy a lvy společně se svou psí smečkou v rámci lovů pro svou společnost Game Hounds Safaris.

Na internetových stránkách jeho společnosti se uvádí, že Botha propagoval tradiční evropský způsob lovu tzv. „monteria.“ Lovec často cestoval do Spojených států, aby odsud přilákal bohaté Američany k účasti na lovu velkých trofejních zvířat v Africe.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek