KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

První pacient, u kterého byla v USA diagnostikována ebola, zemřel

Nemocnice v texaském Dallasu, kde byl od konce minulého měsíce hospitalizován Američan Eric Duncan (42), oznámila, že dnes ráno v 7:51 amerického času (13:51 SELČ) pacient viru podlehl. Jde tak o úplně první oběť eboly, která zemřela na americkém kontinentu. Podle mluvčího nemocnice byl Duncan v posledních dnech ve velmi kritickém stavu.
...

V US se mohlo nakazit až 48 dalších osob

Duncan do Texasu dorazil 20. září po pobytu v rodné Libérii, kde se ebolou s největší pravděpodobností nakazil. Po hospitalizaci v dallaské nemocnici začalo pátrání po všech, kteří s ním byli od jeho návratu v kontaktu. Podle posledních informací jde o celkem 48 osob, jež jsou nyní nepřetržitě monitorovány. Spojené státy rovněž zpřísnily kontroly osob, které do země přilétají z Afriky. Každého, kdo Ameriky přiletí z Libérie, nebo jiného ebolou zasaženého státu, nyní čeká zdravotní prohlídka.

Ebola dnes zacloumala s akciovými trhy

Šíření eboly z Afriky na další kontinenty dnes zasáhlo také svět investic. Na akciových trzích zažily velmi špatný den zejména akcie cestovních kanceláří, ale také přepravních společností. Pokles zaznamenala například hotelová skupina Intercontinental Hotels Group, nebo provozovatel výletních plaveb Carnival. Z aerolinek se šíření epidemie smrtelného víru podepsalo především na cenných papírech British Airways a španělského přepravce Iberia. Menší pokles se týkal i některých nízkonákladových přepravců (easyJet, Air France-KLM).

Autor: ToD, Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek