KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Putin jednal s Porošenkem o ukončení krveprolití na Ukrajině

Včera večer došlo k rozhovoru mezi čtyřma očima mezi Ruským prezidentem Putinem a jeho Ukrajinským protějškem Porošenkem. Jednání trvalo dvě hodiny a dá se považovat za úspěch, že vůbec proběhlo.
...

Kyjev poprvé předložil důkaz o ruské účasti v konfliktu

Představitelé znepřátelených států se sešli v Minsku, aby projednali rusko-ukrajinskou krizi a její co nejrychlejší ukončení. Kyjev včera poprvé dokonce předložil prokazatelný důkaz o tom, že se Rusko konfliktu účastní. V Doněcké oblasti totiž bylo zajato deset ruských výsadkářů. Po jednání s Porošenkem Putin prohlásil, že je na Ukrajině, aby navrhla podmínky příměří. Také se oba státníci domluvili na obnovení jednání o dodávkách zemního plynu. Podle prezidenta Lukašenka, který v Bělorusku připravil pro oba prezidenty prostředí k jednání se nedalo očekávat, že by schůzka vedla k nějakým zdárným koncům. Podle něj je ale důležité to, že si znesvářené státy alespoň ujasnili své pozice.

Putin řekl, aby Kyjev jednal s ruskojazyčnými obyvateli Ukrajiny

Podle Putina by měl Kyjev místo násilí přistoupit spíše na vyjednávání a to s ruskojazyčnou východní částí Ukrajiny. Porošenko jej ujistil, že i jeho cílem je hlavně ukončení krveprolití. Vyžaduje však zlepšení situace na rusko-ukrajinskýh hranicích. Chce, aby bylo zamezeno dodávkám zbraní pro separatisty a by byli propuštěni ukrajinští zajatci. Na jednání se řešili i zadržení ruští výsadkáři. Prý překročili ukrajinskou hranici náhodou, což ale podle všeho udělali i ti ukrajinští naopak. Rusko však doposud přítomnost svých vojáků v Ukrajině popíralo, Kyjev ale nyní získal nepopiratelný důkaz, když byli ruští vojáci zajati. Po prezidentském jednání by se v Minsku měly vést další diplomatické hovory ohledně krize.

autor: ElS

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek