KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Putin připustil, že nařídil anexi Krymu

Ruská televize ukázala v neděli 9. března několik ukázek z nového kontroverzního filmu "Krym: Cesta k rodné vlasti", ve které ruský prezident Vladimír Putin připustil, že nařídil anexi Krymu a popsal záchranu bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče.
...

V traileru, který odvysílala ruská televize Rossija 1, mluví ruský prezident o tom, jak probíhala záchrana bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. "Pozval jsem na Krym nejvyšší zástupce našich tajných služeb a také ministra obrany. A dal jsem jim za úkol, aby zachránili život ukrajinského prezidenta.

Bylo jasné, že jinak jej (na Ukrajině) zneškodní,“ říká Putin v upoutávce. „To se stalo v noci z 22. na 23. února. Nechali jsme připravit vysokorážní zbraně, abychom zabránili zdlouhavým diskusím. Připravili jsme jeho záchranu z Doněcka. Po zemi, po moři nebo vzduchem. Skončili jsme v sedm hodin ráno, a když jsme odcházeli, řekl jsem svým kolegům: „Musíme začít pracovat na znovuzískání Krymského poloostrova. Nemůžeme opustit oblast ani lidi, kteří zde žijí a nechat je napospas nacionalistům."

Autor: Lid

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (2 příspěvků)

Komentáře (2)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
no ale to jsme tak nejak tusili ... protoze v pripade vstupu UA do EU by vo nej prisel, teda hlavne o zakladnu v Sevastopolu
Rusko jako vojenská mocnost,která si je vědoma dvou slabin a těmi je obrana enkláv jakými jsou Krym a Kaliningradská oblast.Krym je uhájitelný,ale Kalinigradskou oblast Rusko neuhájí při použití konvenčních zbraní,jen doufám že atomové nebudou použity.Proto již nyní musí mít vypracované protiúdery ,které budou bolet tak, jak za Majdan následovalo připojení Krymu. Kde už USA viděly v Sevastopolu svoji námořní základnu.Vývoj je neúprosný a EU brzy pozná věrolomnost USA, když tlačí EU ke konfliktu s Ruskem i za cenu vydírání politiků EU.