KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Putin vyzval k zastavení bojů na Ukrajině

Po včerejším jednání se svým ukrajinským protějškem Petrem Porošenkem prohlásil před novináři ruský prezident Vladimír Putin, že na Ukrajině by měly být zastavené veškeré ozbrojené konflikty. Dodal však, že dohodnout by se měl Kyjev primárně se separatisty.
...

Putin nabádal Kyjev k hledání kompromisu se separatisty

Není to poprvé, co Putin veřejně podpořil vznik mírové dohody na Ukrajině, avšak znova tento názor před novináři ihned okomentoval slovy, že Kyjev musí jako své partnery pro vyjednání příměří brát především separatisty, nikoliv Rusko. Přislíbil však, že Rusko učiní vše, co bude pro podpoření mírových jednání možné. Zároveň opět zdůraznil, že jeho země se v žádném případě nestaví na žádnou stranu konfliktu. Jednání v Kazachstánu celkově označil ruský prezident jako pozitivní

Mírová jednání započala pozitivně a budou pokračovat

Spokojen byl s průběhem diskuze také Petro Porošenko, podle kterého v Minsku s jeho návrhem mírového plánu souhlasili všichni zúčastnění včetně Putina a zástupkyně Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Jednání nyní čeká také velitele pohraničníků a náčelníci generálních štábů Ruska a Ukrajiny. Další ukrajinsko-ruská diplomatická jednání budou pokračovat 6. září. Účastnit se jich bude mimo jiné i eurokomisař pro energetiku Günther Oettinger, což naznačuje, že řeč bude zřejmě i o zastavených ruských dodávkách plynu na Ukrajinu a možných řešeních této situace.

Autor: ToD

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek