KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Pytláci vnikli do pařížské zoo, kde zastřelili čtyřletého nosorožce a uřízli mu roh

Jeden z nosorožců obývajících pavilon v zoologické zahradě Thoiry poblíž Paříže byl v noci na včerejšek třikrát střelen do hlavy. Do areálu vnikli pytláci, kteří zastřelenému nosorožci uřízli roh pomocí motorové pily. 

...

Pytláci měli dost možná spadeno i na zbývající dva nosorožce

Obětí pytláků se stal čtyřletý samec nosorožce jménem Vince, jehož mrtvé tělo našli ošetřovatelé ze zoologické zahrady Thoiry, která leží zhruba 50 kilometrů od Paříže. Do areálu zoologické zahrady se vloupal jeden nebo více pytláků, kterým se podařilo vniknout do uzavřeného prostoru, ve kterém se nosorožci nacházeli.

Pytláci chtěli odříznout i druhý roh nosorožce, to se jim však podařilo jen zčásti. Buďto byli něčím vyrušeni, nebo jim selhala motorová pila. Je dost možné, že pachatelé měli v plánu ukrást rohy i dalším dvěma nosorožcům obývajícím zdejší pavilon - pětiletému Brunovi a sedmatřicetileté Gracii. Obě zvířata jsou nyní v pořádku a v bezpečí.

Zastřelený Vince se narodil v září roku 2012 v zoologické zahradě Burge v Nizozemsku. Do Paříže dorazil v dubnu roku 2015 spolu se samcem Brunem. Prodej nosorožčích rohů je zakázán, na černém trhu by však mohly být prodány až za 35 000 dolarů (870 000 Kč) za kus. Oblíbené jsou obzvlášť v Číně kvůli svým údajným afrodiziakálním účinkům.

V Evropě se něco takového ještě nikdy nestalo

Jedná se o vůbec první případ v Evropě, kdy bylo zvíře upytlačeno přímo v zajetí. Pokud se slonovina nezískává přímo v přírodě, pak ji zloději obvykle kradou v aukčních domech nebo na různých výstavách.

Smrt nosorožce už je předmětem šetření, zatím není známo, jaká zbraň byla k jeho usmrcení použita. Zoologická zahrada na svých facebookových stránkách uvedla, že je těmito událostmi velice šokována. Nejhůře incident nese ošetřovatel, který se o Vince staral, protože k němu značně přilnul.  

K útoku došlo i přesto, že jsou po zoologické zahradě rozmístěny bezpečnostní kamery a areál pravidelně hlídá až 5 členů personálu, kteří zde zároveň žijí. Nosorožec tuponosý je druhým největším suchozemským savcem hned po slonovi. Tento druh už byl na pokraji vyhynutí, ale v současné době se jeho populace navyšuje, na celém světě je zhruba 20 000 jedinců, a to i navzdory pokračující hrozbě ze strany pytláků.


Autor: ElS

Zdroj: The Independent

Foto: AP

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek