KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Radikálové z ISIS vyzývají k útokům na vánočních trzích prostřednictvím propagandistických plakátů

Radikálové z ISIS vydali novou výzvu k útokům na vánočních trzích ve Velké Británii, Francii a Německu prostřednictvím plakátů distribuovaných pomocí aplikací mezi své příznivce. Na plakátech je vyobrazen Santa Claus, jak klečí se svázanýma rukama před džihádistou v černém oděvu. 

...

Propagandistické plakáty byly objeveny v islamistické chatovací skupině

Zpráva v angličtině, francouzštině a němčině hlásá „Brzy během vašich svátků“ s důrazem na to, že Londýn může během vánočních prázdnin očekávat teroristický útok. Na propagandistickém plakátu je vyobrazen Santa Claus s londýnskou ulicí Regent Street za zády.

Plakát byl získán zpravodajskou organizací BlackOps Cyber, která se pohybuje v oblasti darkwebu neboli internetového podsvětí. Obraz svázaného Santa Clause byl získán z chatovací skupiny nazvané Army of Mujahideen, která byla založena uživatelem jménem Dr Almani.

Další z nalezených propagandistických plakátů zobrazuje ruku celou od krve třímající nůž s pozadím vánočních trhů v Paříži a s Eiffelovou věží. Objev těchto propagandistických letáků přichází poté, co německá policie zatkla šest údajných spiklenců z ISIS s podezřením, že plánovali útok na vánočních trzích v den výročí loňského útoku v Berlíně.


Zatčení islamisté chtěli pravděpodobně spáchat útok v německém Essenu

Podezřelí syrského původu byli zatčeni během razie zahrnující až 500 policistů ve městech Kassel, Hannover, Essen a Lipsko. Prokurátoři tvrdí, že tito muži plánovali provést „koordinovaný útok“ za použití zbraní a výbušnin. Cílem mohl být dle informací vánoční trh v severozápadním městě Essen dne 19. prosince, tato informace však nebyla oficiálně potvrzena.

V tentýž den v loňském roce došlo k útoku na vánočních trzích v Berlíně, kde islamista Anis Amri unesl nákladní automobil a vjel s ním do davu lidí.

Po útoku zahynulo celkem 12 z nich. Německé ministerstvo zahraničí proto vydalo varování pro ty, kteří mají v plánu některé z evropských vánočních trhů navštívit. „V průběhu Vánoc a Nového roku může existovat zvýšené nebezpečí na vánočních trzích a při dalších významných událostech, které by mohly přilákat velké množství lidí. Měli byste být opatrní a řídit se radami místních úřadů,“ stálo v prohlášení ministerstva. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek