KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Ráj pro obézní turisty: Bahamský resort nabízí prostorné židle i absenci posměšků u bazénu

Jediný hotel na světě, který je určen lidem s nadváhou, přivítal první hosty z Velké Británie. Resort na bahamském ostrově Eleuthera hodlá uspokojit všechny návštěvníky, pro něž se předešlé dovolené kvůli jejich proporcím mohly stát spíše noční můrou. Lidé ubytovaní v hotelu jsou součástí show televizní stanice ITV Club 18-30 Stone, jež sleduje skupinu obézních britských turistů nad 130 kilogramů váhy, kterým jejich proporce doposud znesnadňovaly dovolenou na pláži. 

...

U bazénu jsou lehátka s vysokou nosností, na pokojích postele zpevněné ocelí

Skupina obézních britských turistů stráví v resortu společný týden. Cílem je, aby si svou dovolenou užili se všemi možnými aktivitami, aniž by na sebe strhávali nepříjemné pohledy nebo sklízeli posměch.


Aby se hosté cítili opravdu pohodlně, majitel hotelu James King z USA uvedl, že je resort opravdu hodně prostorný. 


Středisko postavené na zakázku nabízí hostům pevná lehátka kolem azurově modrého bazénu, která unesou až 255 kilogramů váhy.


Postele na pokojích jsou vybaveny ocelovými výztužemi, aby se hosté nemuseli bát, že se s nimi lůžko v noci zřítí. Platí zde také pravidlo, že ti, kteří se chtějí bavit, mohou dělat všechny možné dovolenkové aktivity bez toho, aniž by se museli zabývat svou váhou. Mnozí lidé trpící obezitou si totiž stěžují na to, že se kvůli tomu v běžných střediscích necítí dobře.


Obézní turisté jsou motivováni k tomu, aby se bavili bez zábran způsobených jejich nadváhou

Hosté jsou vedeni především k sebedůvěře

V první epizodě reality show hosté podstoupili terapii ohledně tělesné sebedůvěry s jedním ze zdejších „trenérů.“ Toto setkání bylo velice emocionální, protože britští turisté mezi sebou sdíleli nepříjemné zážitky, s nimiž se kvůli nadváze v životě setkali. 


Do resortu přijela i matka dvou dětí Alice z Nottinghamu (31), která uvedla, že se bála, že neuvidí vyrůst své děti a že zemře.


Veškeré vybavení resortu je přizpůsobeno lidem s vyšší váhou

Návštěvníci se dokonce nemusí ani starat o to, co a kolik toho jí. Třikrát denně je jim k dispozici neomezený bufet, namísto toho jsou vedeni k tomu, aby se nebáli chodit v plavkách nebo se zapojili do sportovních aktivit. 


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek