Na rakouských hranicích nově působí i armáda

„Všichni uprchlíci musí být kontrolování a ekonomičtí migranti odeslání zpět do zemí svého původu,“ řekl Faymann v interview, které bylo zveřejněno v nedělním vydání rakouských novin Österreich.

Vláda podle kancléře zavádí pro žadatele o azyl přísný monitorovací systém a podle vzoru Německa rovněž zpřísňuje kontroly na hranicích s cílem odesílat ekonomické migranty ihned zpět do země jejich původu.

„Každý, kdo dorazí na naše hranice, je předmětem kontroly,“ řekl Faymann. Podmínkou pro vstup do země je předložení platného občanského průkazu. Všem příchozím, kteří nemají právo na získání azylu, nebo již byli odmítnuti Německem, bude vstup do Rakouska zakázán. Stejný osud potká také všechny uprchlíky, kteří žádají o vstup do země, ale nechtějí být oficiálně zaregistrováni jako uprchlíci.

Následkem těchto nových opatření je Schengenská dohoda o otevřených hranicích v Rakousku „dočasně zrušena“, vysvětlil kancléř.

„Pokud se EU nepodaří zabezpečit vnější hranice, Schengen jako celek je zpochybněn. Tím pádem musí každá země kontrolovat své státní hranice sama,“ řekl Faymann novinám a dodal, že pokud se vnější hranice Schengenu nepodaří v blízké budoucnosti zabezpečit, „bude otazník viset i nad celou EU.“

Nová opatření, která vydalo rakouské Ministerstvo obrany, vstoupila v platnost v sobotu. Rakousko povolalo na hranice i armádu, aby pomohla zastavit příval uprchlíků, kteří chtějí vstoupit do země, ale nemají zájem zažádat o azyl.

Rakouská pohraniční stráž dle svého prohlášení od začátku roku odmítla již více než 3000 migrantů, kteří do země dorazili pod falešnými identitami.

Byznys, na kterém někdo vydělává mnoho peněz

„Je to velký byznys a zatím se nepodařilo zjistit, kdo tuto show organizuje. Mnoho falešných dokumentů vykazuje vysokou kvalitu provedení, což znamená, že konkrétní skupiny na tomto celém vydělávají velké peníze a způsobují mnoho problémů,“ říká k současné situaci William Mallison, spisovatel a bývalý britský diplomat.

„V důsledku je tak velmi obtížné rozlišit od sebe skutečné uprchlíky a ty – a je nutno dodat, že je jich mnoho – kteří se jednoduše přidávají k davu a přicházejí [do Evropy].“

Během pátku politiku volného pohybu v Evropské unii zpochybnil také německý ministr financí Wolfgang Schauble. Podle Schaubleho mohou být evropské otevřené hranice „blízko“ svému konci. S každým dalším vyhlášením hraničních kontrol se podle něj Schengenský systém blíží ke svému kolapsu, který by mohl přijít již brzy.


Autor: ToD

Zdroj: ÖsterreichRT

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: