KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Rakousko se zbavilo Schengenu a zavádí hraniční kontroly

Vídeň se rozhodla radikálně změnit svou politiku vůči migrantům a uprchlíkům. Země pozastavila platnost Schengenu a na hranicích nově zavádí striktní kontroly. Podle spolkového kancléře Wernera Faymanna, který informaci oznámil rakouským médiím, za současné situace visí otazník nad celou Evropskou unií.

...

Na rakouských hranicích nově působí i armáda

„Všichni uprchlíci musí být kontrolování a ekonomičtí migranti odeslání zpět do zemí svého původu,“ řekl Faymann v interview, které bylo zveřejněno v nedělním vydání rakouských novin Österreich.

Vláda podle kancléře zavádí pro žadatele o azyl přísný monitorovací systém a podle vzoru Německa rovněž zpřísňuje kontroly na hranicích s cílem odesílat ekonomické migranty ihned zpět do země jejich původu.

„Každý, kdo dorazí na naše hranice, je předmětem kontroly,“ řekl Faymann. Podmínkou pro vstup do země je předložení platného občanského průkazu. Všem příchozím, kteří nemají právo na získání azylu, nebo již byli odmítnuti Německem, bude vstup do Rakouska zakázán. Stejný osud potká také všechny uprchlíky, kteří žádají o vstup do země, ale nechtějí být oficiálně zaregistrováni jako uprchlíci.

Následkem těchto nových opatření je Schengenská dohoda o otevřených hranicích v Rakousku „dočasně zrušena“, vysvětlil kancléř.

„Pokud se EU nepodaří zabezpečit vnější hranice, Schengen jako celek je zpochybněn. Tím pádem musí každá země kontrolovat své státní hranice sama,“ řekl Faymann novinám a dodal, že pokud se vnější hranice Schengenu nepodaří v blízké budoucnosti zabezpečit, „bude otazník viset i nad celou EU.“

Nová opatření, která vydalo rakouské Ministerstvo obrany, vstoupila v platnost v sobotu. Rakousko povolalo na hranice i armádu, aby pomohla zastavit příval uprchlíků, kteří chtějí vstoupit do země, ale nemají zájem zažádat o azyl.

Rakouská pohraniční stráž dle svého prohlášení od začátku roku odmítla již více než 3000 migrantů, kteří do země dorazili pod falešnými identitami.

Byznys, na kterém někdo vydělává mnoho peněz

„Je to velký byznys a zatím se nepodařilo zjistit, kdo tuto show organizuje. Mnoho falešných dokumentů vykazuje vysokou kvalitu provedení, což znamená, že konkrétní skupiny na tomto celém vydělávají velké peníze a způsobují mnoho problémů,“ říká k současné situaci William Mallison, spisovatel a bývalý britský diplomat.

„V důsledku je tak velmi obtížné rozlišit od sebe skutečné uprchlíky a ty – a je nutno dodat, že je jich mnoho – kteří se jednoduše přidávají k davu a přicházejí [do Evropy].“

Během pátku politiku volného pohybu v Evropské unii zpochybnil také německý ministr financí Wolfgang Schauble. Podle Schaubleho mohou být evropské otevřené hranice „blízko“ svému konci. S každým dalším vyhlášením hraničních kontrol se podle něj Schengenský systém blíží ke svému kolapsu, který by mohl přijít již brzy.


Autor: ToD

Zdroj: ÖsterreichRT

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:


  ZPĚT NA KATEGORIE

  PŘEČTĚTE SI TAKÉ

  Vstoupit do diskuse (20 příspěvků)

  Komentáře (20)

  ODESLAT ZPRÁVU
  Vložit obrázek
  Přirozený vývoj. Samozřejmě, že Schengen by mohl fungovat dál, ale to by nesměli vnější hranice chránit mameluci, jako je Řecko nebo Itálie, kterým proklouzne každý druhý uprchlík. Před rokem všichni kritizovali Maďarsko, jací to jsou rasisti a jak se chovají příšerně, dneska se po nich všichni opičí a drží tlamičky, protože si uvědomují, že se nechali opít multikulti lobbisty a dnes už nejsou v bezpečí ani jejich děti.
  Ja si nemyslim, ze jsou to mameluci, jen podplaceni parchanti, ktere nekdo korumpuje.... je jasne, ze toi nekdo režíruje a plati ....skutnych uprchliku bude řadově v promile ....
  Tohle už mělo být při první vlně.
  Jaký problém? Nechápem v čom tí blbci vidia problém, ved stačí dôsledne dodržovať pravidlá šengenu, a ničomu nemusí byť konec ! VšETCI emigranti sú tu nelegálne, teda bez víza, a mali by byť okamžite vyhostení, tak ako sa to aj v minulosti robilo zo všetkými osobami, zdržujúcimi sa nelegálne na území EU !!!!!!!!!!!!!!!
  Nerobilo ;-)
  Vyhoštěni- správně! Jenže je tu maličký problém- jejich mateřské země je nechtějí nazpátek. Takže co dál?
  Kde je Šabatová a Šiklová aby nám to ideologicky vysvětlili?
  AŤ JDOU MEZI NĚ KAČENY!KAŽDÁ KECÁ BLUDY!KDYBY NEBYLY CHARTISTKY,TAK BY JIM TO BYLO FUK!!
  Rok potřebují velcí páni na to, co obyčejný člověk se selským rozumem chápe hned !!
  jo, ale když si hned podá žádost o azyl, je na území až do rozhodnutí žádosti legálně. Jelikož se ale nedodržuje pravidlo první bezpečné země, stávají se tímto v mých očích všichni imigranti, kteří cestují přes Evropu ekonomickými migranty.
  Češi ,Slováci,Poláci a Madaři by se měli spojit a společně střežit celou hranici ,a tvrdě .
  ludia bol som v Australi a vydel som ako to robia oni, bohužial tiež si ma vyhliadly na Bordingu a stravil som na imigračnom zopar hodín ale nakonec ma pustil do krajiny a aj s nej pustil von, a na oceane to maju perfektne zorganizované, v prístavoc a na letiskách ešte lepšie, a tie kontroly čo su v Sydney to stojí za to , každu noc ked som bol v robote a končil som som vydel kolko ludí odchytily čo tam boli nelegaslne
  To co udělali Maďaři před "rokem" začal Západ provádět teprve nyní, kdy si už nevěděli rady a poznali charakter běženců ( kterým šlo jen o peníze). To jim to trvalo. Je vidět, že Maďaři a dalo by se říct, celá V4, mají odpovědnější přistup než celá západní Evropa.
  V 83.roce jsem sloužil na čáře....čekám povolávací rozkaz.
  prosim nakupte kontejnery , naplnte lode, letadla, busy a odvezte z Evropy vsechny uprchliky na africky kontinent , pak zavladne klid a mir, a pokoj mezi nami az naveky
  Zdroj RT jest Reuters ? Dle http://uk.reuters.com/search/news?blob=austria , nic ohledně této záležitoti. Důvěřuj ale prověřuj, dle mého další z smyšlených článků....
  To bude spíše Retweet:)
  RT russian TV... Ruská agentura.