KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Rakušané se obávají, že jim chystaný zákaz burek poškodí cestovní ruch

Rakouští podnikatelé z oblasti cestovního ruchu se obávají, že plánovaný zákaz nošení celoobličejových závojů na veřejných místech poškodí Rakousko u turistů přijíždějících z oblasti Perského zálivu a bude mít negativní vliv na celé odvětví.

...

Arabové v Rakousku utrácejí mnoho peněz

Mluvčí rakouské vlády potvrdil, že připravovaný zákaz by platil i ve vyhlášených turistických destinacích, jako je například lyžařské středisko Zell am See nebo historické centrum Vídně. Podle návrhu opatření by ženy, které by na veřejných místech byly zahaleny do burky nebo nikábu, mohly od policie dostat pokutu 150 eur (více než 4000 korun).

„Bral někdo ohledy na dopad tohoto zákazu na oblast cestovního ruchu?“ ptá se Andrea Steinleitnerová, která zastupuje hoteliéry ve vídeňské Hospodářské komoře. Návštěvníků z Blízkého východu přitom do Rakouska přijíždí stále více a navíc zde utrácejí nemalé sumy peněz.

Vedoucí odboru cestovního ruchu ve vídeňské Obchodní komoře Markus Griessler se obává, že zákaz nošení burek „poškodí naši image“.

Michaela Reittererová z rakouského sdružení hoteliérů řekla pro list Kurier, že „sice chápe obavy veřejnosti, ale návrh považuje za symbolické opatření, které zmaří velký kus práce, který byl udělán pro podporu turistiky z Blízkého východu.“

Blízkovýchodní jídla a arabsky mluvící personál

Například vídeňský hotel Marriott v posledních letech zaznamenal ohromný nárůst návštěvníků z arabských zemí. V letní sezóně proto hotel zaměstnává personál, který hovoří arabsky a také najímá kuchaře, kteří umí vařit oblíbené pokrmy arabské kuchyně.

Ředitel hotelu Dieter Fenz prozradil, že kuchaři v sezóně připravují blízkovýchodní jídlo každou noc mezi půlnocí a třetí hodinou ranní pro asi 150 hostů a nikdy se do jejich pokojů neposílají uklízečky v dopoledních hodinách, protože „tito hosté si rádi poleží.“

Fenz řekl, že se obává, že zákaz nošení burek a nikábů způsobí, že „hosté z Perského zálivu se zde nebudou cítit vítaní a můžou začít jezdit místo do Rakouska do jiných zemí.“ Podle jeho odhadu asi 30 procent žen přijíždějících ze států Perského zálivu nosí burku nebo nikáb. Navíc tyto ženy přijíždějí ve velkých, až 12členných, skupinách včetně babiček a chův.

Malebná rakouská střediska Zel lam See a Kaprun každoročně navštíví asi 70 000 hostů ze států Perského zálivu. Místní podnikatelé však překvapivě nechtěli tento zákaz komentovat. Zdejší turistické sdružení pouze vydalo prohlášení, že „se nebude vyjadřovat k tématům týkajícím se náboženství a sociálně politické problematiky zemí původu svých hostů.“

Pouze majitel hotelu Neue Post v Zell am See Harald Bruckner prohlásil, že „pokud vláda opravdu tento zákaz potřebuje pro své znovuzvolení, měla by přijet a zákaz obličejových závojů oznámit arabským hostům osobně.“


Autor: jil

Zdroj: The Local

Foto: Bestzeller / Wikimedia

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek