KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Rasistický“ pasový skener obvinil asijského muže z toho, že má „zavřené oči“

Pasový skener na Novém Zélandu udělal „rasistickou“ chybu, když omítl přijmout fotografii muže asijského původu, protože software si myslel, že na ní má zavřené oči. Richard Lee si chtěl nechat svůj pas obnovit, jenže po přiložení své pasové fotografie se nestačil divit tomu, co mu přístroj napsal. 

...

Podle ministerstva mohlo za nepřijetí fotografie „nerovnoměrné osvětlení tváře“

Software, který rozpoznává obličeje, Leeovu žádost o obnovu pasu zamítl. „Fotografie, kterou chcete nahrát, nesplňuje naše kritéria. Oči fotografovaného subjektu jsou zavřené,“ uvedl skener spravovaný novozélandským ministerstvem vnitra. Jenže Richard měl oči otevřené.

Lee, který je studentem letectví a kosmonautiky, si chtěl obnovit pas, aby se mohl po Vánocích vrátit do Austrálie. Jenže při obnově pasu se objevily opravdu nečekané problémy. Lee proto kontaktoval ministerstvo vnitra, aby se zeptal, proč software jeho fotografii nepřijal. Podle ministerstva bylo důvodem „nerovnoměrné osvětlení tváře“.

„Zkoušel jsem i jiné fotografie, ale software nepřijal žádnou z nich. Tak jsem zavolal do kanceláře ministerstva vnitra, kde mi řekli, že problém způsobil stín v mých očích a nerovnoměrné osvětlení obličeje,“ uvedl Lee. „Tak jsem nafotil několik nových fotografií a jedna z nich nakonec prošla,“ dodal.


Lee přijal celou situaci s humorem, jeho přátelé nikoliv

Mladý student vzal případ nakonec spíše s humorem a pochopením. „Byl to robot, nemám mu nic za zlé. Pas byl nakonec obnoven,“ uvedl Lee. Když však vložil svou příhodu na Facebook, někteří jeho uživatelé označili stroj za rasistický.

„Dal jsem to na sociální síť proto, že mi to přišlo spíše zábavné než rasistické. Ale mnoho mých přátel to vidělo jinak a řeklo mi plno milých slov, díky nimž jsem rád, že mohu Nový Zéland a Austrálii nazývat svým domovem,“ řekl Lee.

Mladík si ze svého zážitku udělal později legraci, když na Snapchatu upravil svou fotografii tak, aby měla rozšířené oči. Fotografii pak sdílel na Facebooku s popiskem: „Doufám, že tuhle fotku už přijmou“.

„Až 20 % fotografií bývá odmítnuto kvůli široké škále důvodů,“ uvedl mluvčí novozélandského imigračního oddělení.„Našim zákazníkům poskytujeme užitečné online informace, díky kterým mohou vybrat tu správnou fotografii. V případě pana Leeho byla nová fotografie přijata hned druhý den poté, co ta první neprošla,“ uvedl mluvčí.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: © Richard Lee / Facebook

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek